توهم یا واقعیت؟

توهم یا واقعیت؟

توهم یا واقعیت؟ ارزهای رمزنگاری تقاضایی ندارند یا آماده شارژ هستند؟

تحولات اخیر مانند ممنوعیت استخراج بیت کوین ممکن است در درازمدت برای بازار مثبت باشد حتی اگر باعث ایجاد نوسانات کوچکی شود.

در هفته گذشته به دلیل اظهارات “لری فینگ” مدیر عامل شرکت “بلک راک” بزرگترین دارایی جهان، که مبنی بر کاهش سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری به خصوص بیت‌کوین، باعث به صدا درآمدن زنگ‌های هشدار شد.

“بلک راک” دومین دارنده بزرگ سهام میکرو استراتژی(MSTR) است که به عنوان یک بازی برای شناخته شدن بیت‌کوین، شناخته شده است. همانطور که می‌دانیم بیت کوین در 14 آوریل به بالاترین قیمت خود یعنی 64.000 دلار رسید و پس از آن سقوط کرد و اکنون بیت کوین و بسیاری از ارزهای رمزنگاری دیگر در قیمت پایین معامله می‌شوند که باعث عصبی شدن بسیاری از کاربران است.

 

شاید بهتر باشد که به وقایع اخیر نگاه طولانی مدت تری داشته باشیم، “مات هوگان” مدیر ارشد شرکت سرمایه‌گذاری “بیت وایز” در “کوین تلگراف” توضیح داد که دو ماه برای یک دوره در ارزهای رمزنگاری، مدت زمان کوتاهی است.همچنین “هوگان” ادعا می‌کند که در 12 ماه گذشته ارزهای رمزنگاری 200% رشد داشته اند که این بهترین کلاس دارایی در سال گذشته است.

 

“جف دورمن” بیان کرد که سرمایه‌گذاران نهادی بین 12 تا 36 ماه طول می‌کشد که چرخه های بازار را تغییر دهند.

علاوه بر این فناوری رمز نگاری و بلاک‌چین یک پدیده جهانی است و باید در رویدادهای تمام جهان تغییراتی ایجاد شود. “جاستین آدنتان” رییس فروش ارز EQONEX در سنگاپو به “کوین تلگراف” گفته که در این‌جا اثری از زمستان ارزهای رمزنگاری دیده نمی‌شود.

او همچنین افزود با وجود کاهش قیمت‌ها به طور قطع از اشتیاق مردم به ارزهای رمزنگاری کاسته نشده و ما همچنان فناوری‌های مربوط به بلاک‌چین و کریپتو را مشاهده می‌کنیم.

در جای دیگر” امینگون سیرر” استاد دانشگاه کرنل و خالق پروتکل بلاک‌چین، اخیرا به “کوین تلگراف” گفته که فقط صندوق های تامینی، تنها بازیکنان نهادی ارزهای رمزنگاری نیستند، از صندوق‌های بازنشستگی هم تماس گرفته اند و سرعت حرت آن‌ها هم به آرام پیش می‌رود و تقریبا ده برابر کاهش یافته است.

“تام جسوپ” رییس شرکت “فیدلیتی دیجیتال” بیان می‌کند در این بین علاقه به اتریوم بیشتر دیده می‌شود. او به “کوین تلگراف” گفت باوجود سقوط قیمت در 14 آوریل و علاقه موسسات به نگاه طولانی مدت، به نظر می‌رسید تغییر مهمی در تقاضای ارزهای رمزنگاری ایجاد نشده است.

دورمان هم تایید کرد که علاقه به دارایی های دیجیتال از طرف سرمایه‌گذاران شتاب بیشتری گرفته، و دلیل کند شدن در بعضی مواقع فصل تابستان است نه تغییر قیمت‌ها.

“هوگان” گفت حوادثی که در ابتدای تابستان رخ داد، مانند ممنوعیت استخراج بیت‌کوین در چین یعنی درست زمانی که در آمریکا تلاش می‌کردند که تعداد سرمایه‌گذاران را افزایش دهند،  باعث شد که سرمایه‌گذاران کمی مکث و تامل کنند. و این اتفاقات در دراز مدت دیده نمی‌شوند.

هنوز هم بازار بیت‌کوین و ارزهای رمزنگاری در نوسان است. “دورمن” بزرگترین سرمایه‌گذار نهادی می‌گوید این نوسانات همه را می‌ترساند ولی وقتی به ارزش اساسی دارایی اعتماد کنید این نوسانات را راحت تر می‌پذیرید.

 

تحریریه ترید اسکیلز

1400/05/02

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها