توقیف حدود 6.000 دستگاه ماینر در کشور Abkhazia

توقیف حدود 6.000 دستگاه ماینر در کشور Abkhazia

 توقیف حدود 6.000 دستگاه ماینر در کشور Abkhazia

کشور Abkhazia حدود 6.000 دستگاه ماینر را توقیف کرد، اما نتوانست جلوی استخراج رمزنگاری را بگیرد.

Abkhazia که به عنوان یک کشور در قفقاز جنوبی به رسمیت شناخته شده است، به عنوان منبع درآمد جایگزین به استخراج ارزهای رمزنگاری روی آورده است. دولت جمهوری مورد حمایت روسیه، فرآیند استخراج پر مصرف انرژی را به عنوان عامل اصلی افزایش کسری برق در این سرزمین می‌داند.

ممنوعیت موقت فعالیت‎های معدنی و واردات سخت افزار در سال 2018 وضع شد و در بهار امسال تا 31 مارس 2022 تمدید شد. اما مقامات ساخومی اخیراً اعتراف کرده اند که تلاش های آن‌ها برای اعمال محدودیت ها در سراسر منطقه، تا حد زیادی ناموفق بوده است.

“اصلان بژانیا” رییس جمهور، این هفته در یک کنفرانس مطبوعاتی فاش کرد که حدود 6.000 دستگاه ماینر در یک انبار ویژه توقیف شده است، با این وجود بر آوردهای دولت نشان می‌دهد که حدود 30.000 دستگاه معدن در دست افرادی که غیر قانونی فعالیت می‌کنند، باقی مانده است.

” پاول ماکسیموف” مهندس برق به رسانه اسپوتینگ گفت دلیل عدم موفقیت در ممنوعیت رمزنگاری مربوط به مشکلات اعمال کنترل قانونی بر ماینرهای غیر مجاز است. او گفت بازرسان به ندرت قادر به برقراری ارتباط با آن‎ها هستند و اغلب دچار درگیری می‌شوند، همچنین برای اتصال به شبکه برق ، اپراتورهای قانونی تحت حمایت قرار نمی‌گیرند.

news.bitcoin

1400/7/4

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها