توزیع زمین رایگان

توزیع زمین رایگان

توزیع زمین رایگان

توزیع زمین رایگان آغاز شد / چگونه زمین رایگان بگیریم؟

 

اخیرا مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفته است: واگذاری زمین رایگان به متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در این استان آغاز شد. واگذاری زمین به متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن رایگان و در قالب اجاره عرصه با حق بهره برداری ۹۹ ساله خواهد بود. واگذاری زمین به متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در قالب مجتمع‌های ۳ و ۴ واحدی در استان آغاز شده است.

عبدالمجید نژادصفوی گفته است: متقاضیان این طرح می‌توانند در قالب گروه ساخت به صورت مجتمع‌های ۳ یا ۴ واحدی زمین دریافت و برای احداث مسکن اقدام کنند. متقاضیان می‌توانند از افراد ثبت نامی در سامانه جامع طرح اقدام ملی مسکن گروه ساخت خود را انتخاب و از این اداره کل زمین دریافت کنند و با مراجعه به شهرداری و نظام مهندسی ساختمان پروانه ساختمانی دریافت و طرح و نقشه تهیه کنند.

این درحالیست که اخیرا معاون مسکن شهری بنیاد مسکن اعلام کرده بود که برای ۱۰ هزار و ۲۵۰ متقاضی مسکن ملی نمی‌توانیم اقدام اجرایی انجام دهیم، چرا که به‌عنوان مثال برای شش هزار نفر زمین قطعی نشده که آن را تحویل دهیم. با وجود چنین تجربه‌ای اما قرار است طرح توزیع رایگان زمین آغاز شود و در گام احتمالا شش هزار هکتار زمین شناسایی شده در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

 

1400/7/1

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.