تقویت اقتصاد انگلستان توسط Britcoin

تقویت اقتصاد انگلستان توسط Britcoin

تقویت اقتصاد انگلستان توسط Britcoin

آیا Britcoin اقتصاد انگلستان را تقویت می‌کند؟

 

ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC)  به مرکز توجه بسیاری از دولت‌ها تبدیل شده است ، زیرا ادغام آن‌ها می تواند اکوسیستم های پرداخت موجود در سراسر جهان را به طور اساسی تغییر دهد.

CBDC توسط بانک های فدرال مربوطه اداره می شود و تنها پنج کشور تاکنون نسخه های خود را از این ارزهای دیجیتالی به کار گرفته اند در حالی که چهارده کشور دیگر در حال انجام برنامه های آزمایشی هستند.

در آوریل 202 ریشی ساناک وزیر خزانه داری، از راه اندازی یک گروه کاری بین بانک مرکزی انگلیس و خزانه داری برای بررسی مزایا، کاربردها و خطرات استقرار CBDC خبر داد. CBDC توسط مردم “Britcoin ” نامیده می شد.

برای راه اندازی موفقیت آمیز Britcoin، سیاست‌های مالی جدید دولت ، مقررات و فناوریهای حمایتی نیاز به توسعه دارد و رییس بانک انگلستان از رمزنگاری حمایت نمی‌کند.

از طرفی CBDC دارای چندین مزیت هستند که می‌توانند سیستم پرداخت را متحول کنند، به همین دلیل است که 81 کشور در حال بررسی امکان راه اندازی CBDC هستند.

راه اندازی پوند دیجیتال با ارزش پایدار به مردم امکان می دهد با استفاده از فرم دیجیتال GBP معامله کنند. در حال حاضر ، هنگامی که با کارت یا پلت فرم پردازش پرداخت مانند Google Pay یا Amazon Pay پرداخت انجام می‌شود، در اصل پول از یک حساب بانکی به حساب دیگر ارسال می شود.

 

cryptoglobe

1400/7/25

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها