تغییر نام شرکت فیس بوک به Meta

تغییر نام شرکت فیس بوک به Meta

تغییر نام شرکت فیس بوک به Meta

فیس بوک نام شرکت خود را به Meta تغییر داد.

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک اعلام کرد که نام شرکت خود را به Meta  تغییر می دهد زیرا بر روی ایجاد متاورس توسط این شرکت و امکان ارتباطات دیجیتالی بین افراد تمرکز دارد.

زاکربرگ در کنفرانس سالانه کانکت 2021 فیس بوک گفت: «متاورس فصل بعدی اینترنت و فصل بعدی شرکت ما است. امروز ما به عنوان یک شرکت رسانه اجتماعی دیده می‌شویم، اما در DNA خود شرکتی هستیم که فناوری ایجاد می‌کند تا مردم را به هم متصل کند و متاورس فصل بعدی شبکه های اجتماعی است»

زاکربرگ گفت که این شرکت در حال کار بر روی قابلیت همکاری، حفظ حریم خصوصی و ایمنی، آواتارها، بازی، حمل و نقل از راه دور و کالاهای مجازی در حال ساخت اکوسیستم متاورس خود است.وی افزود ” این امر مستلزم ساخت اکوسیستم، تنظیم هنجارها و اشکال جدید حکمرانی است”.

این شرکت قصد دارد بازاری بسازد که در آن سازندگان بتوانند اقلام دیجیتالی سه بعدی را بفروشند و به اشتراک بگذارند. این شرکت برای آموزش سازندگان محتوای یادگیری همه جانبه و افزایش دسترسی به دستگاه ها، 150 میلیون دلار هزینه کرده است.

لازم به ذکر است، ساختار شرکت Facebook تغییر چندانی نخواهد کرد و صرفا گزارش‌دهی تجاری آن در دو بخش مجزای اپلیکیشن‌های اجتماعی و آزمایشگاه‌های واقعیت مجازی انجام خواهد شد. همچنین، نماد سهام این شرکت نیز از اول دسامبر به MVRS تغییر پیدا می‌کند.

forkast.news

1400/8/7

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها