تغییر موازنه قدرت در بخش ارز‌های رمز‌نگاری شده

چگونگی تغییر موازنه قدرت در بخش ارز‌های رمز‌نگاری شده توسط قرار‌داد‌های هوشمند.

 

در سیکل‌های قبلی بازار کریپتو برخی پروژه ها در طی روند صعودی رشد‌های خیره کننده ای می‌کردند و حتی به 10 ارز برتر بازار می‌پیوستند اما بعد از اتمام روند صعودی به سرعت پایین می‌رفتند و از بین 10 ارز برتر نیز خارج می‌شدند. به عنوان مثال بیتکوین‌کش، لایت‌کوین، مونرو این اتفاقات را در طول روند صعودی سال 2017-2018 تجربه کردند.

 

پروژه‌های متمرکز بر حریم خصوصی مانند XMR و ZEC به دلیل فقدان قابلیت‌های قرارداد‌های هوشمند و همچنین نگرانی‌های قانونی دسترسی به این توکن‌ها برای کاربرانشان چالش‌بر‌انگیز شده است.

با قرارداد‌های هوشمند توانایی تعامل با چشم‌انداز رو به رشد Defi وجود دارد در حالی‌که توکن‌های قدیمی مانند XMR واسطه‌ها را اضافه کرده و هزینه‌های اضافی و ریسک را وارد می‌کنند.

اما راه‌حل برای توکن‌های حوزه حریم خصوصی و یا استیبل‌کوین‌ها و تفاوت اصلی بین پروژه‌های قدیمی و نسل بعدی معرفی قابلیت قرارداد‌های هوشمند و برنامه‌هایی برای توسعه در بخش‌های جانبی و Defi است جایی که پروتکل‌های برتر وجود دارند.

این قرارداد‌های هوشمند به پروژه‌های جدیدتر کمک می‌کنند تا تقاضای سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان را برآورده کنند و در نتیجه ارزش توکن و ارزش بازاری آن‌ها نیز بالا برود.

 

1400/6/27

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.