تعطیلی موقت استخراج بیتکوین در کشور قزاقستان

احتمال تعطیلی موقت استخراج بیتکوین در کشور قزاقستان

قزاقستان، کشور آسیای میانه که در پی منع ماین رمزارزها در چین  به مرکز ماین بیتکوین تبدیل شد، ممکن است مجبور شود عملیات استخراج بیتکوین را به طور موقت تعطیل کند. این کشور با قطعی برق مواجه است که در زمستان شدت می گیرد و ممکن است دولت مجبور شود محدودیت‌هایی را برای استخراج بیتکوین اعمال کند تا از برق کافی برای مردم اطمینان پیدا کند.

با منع ماینینگ در چین، استخراج بیتکوین در قزاقستان از ماه آوریل امسال شش برابر شده و این کشور در رتبه سوم  ماین قرار گرفت. چین بیشترین سهم استخراج بیتکوین را با بیش از 75 درصد تسلط بر بازار داشت، اما سهم آن پس از ماه آوریل به شدت کاهش یافت.

بحران برق در کشورهایی که عملیات استخراج بیتکوین قانونی دارند، به عنوان یک هنجار تبدیل شده است چراکه ایران هم در سه ماهه اول سال 2021 با بحران مشابهی روبرو شد. دولت ایران ماین BTC در این کشور را به عنوان راهی برای کمک به اقتصاد رو به افول آن و مبارزه با تحریم‌های تجاری قانونی کرده است.

 اما دولت به زودی متوجه شد که ماینرهای غیرقانونی از منابع محدود انرژی استفاده می‌کنند که منجر به خاموشی‌های متعدد در این کشور می‌شود. در نتیجه، دولت ممنوعیت موقت استخراج بیت کوین را تا 22 سپتامبر اعلام کرد تا از برق کافی در طول تابستان برخوردار شود.

به طور مشابه، قزاقستان نیز ممکن است مجبور باشد نوعی ممنوعیت موقت استخراج BTC را در این ایالت اعمال کند تا از تأمین مداوم برق در زمستان های سخت این کشور اطمینان پیدا کند.

1400/7/2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.