تصویب مالیات برای شرکت ‎های بزرگ

تصویب مالیات برای شرکت ‎های بزرگ

تصویب مالیات برای شرکت ‎های بزرگ

عکس العمل خزانه داری آمریکا پس از تصویب پرداخت 15 درصدی مالیات شرکت‌های بزرگ پس از اعلام سازمان توسعه اقتصادی، 130 کشور عضو سازمان بین المللی با پرداخت و تصویب مالیات 15 درصدی برای شرکت ‎های بزرگ و چند ملیتی و غول‌های فناوری توافق کردند.

به همین مناسبت “جنت یلن” وزیر خزانه داری آمریکا بیانیه صادر کرد. وی بیان کرد: سالهای زیادی است که ایالات متحده درگیر رقابت‌های بین المللی و ویرانگری هستند به همین دلیل ما نرخ مالیات را کاهش می‌دادیم، در نتیجه یک کارزار رو به پایین را شاهد بودیم.

آیا شرکتی می‌تواند نرخ مالیات خود را کاهش دهد؟”جنت یلمن” اظهار کرد که نه تنها کاهش مالیات در سال‌های گذشته هیچ گونه موفقیتی به ارمغان نداشته بلکه باعث ضعف سرمایه‌گذاری در زیر ساخت‌ها و آموزش و حتی تلاش برای مبارزه با بیماری کوید-19 شده است.

امروز 130 کشور دنیا که بیش از 90درصد تولید ناخالص داخلی جهان را در اختیار دارند، با افزایش مالیات موافقت کردند و اعلام کردند که کاهش مالیات فقط ما را به خط پایان نزدیک می‌کرد. حال در آمریکا برای ایجاد مهارت کارگران و زیر ساخت‌ها رقابت ایجاد می‌شود و فرصتی برای ایجاد یک سیستم مالیات جهانی و داخلی ایجاد می‌شود تا کارگران و مشاغل آمریکایی بتوانند در اقتصاد جهانی رقابت کنند.

رییس جمهور”بایدن” نیز سخن از “سیاست خارجی در خدمت طبقه متوسط” مطرح کرد و با این توافق موافقت کرد.

تحریریه ترید اسکیلز

1400/05/03

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x