تصویب مالیات برای شرکت ‎های بزرگ

تصویب مالیات برای شرکت ‎های بزرگ

تصویب مالیات برای شرکت ‎های بزرگ

عکس العمل خزانه داری آمریکا پس از تصویب پرداخت 15 درصدی مالیات شرکت‌های بزرگ پس از اعلام سازمان توسعه اقتصادی، 130 کشور عضو سازمان بین المللی با پرداخت و تصویب مالیات 15 درصدی برای شرکت ‎های بزرگ و چند ملیتی و غول‌های فناوری توافق کردند.

به همین مناسبت “جنت یلن” وزیر خزانه داری آمریکا بیانیه صادر کرد. وی بیان کرد: سالهای زیادی است که ایالات متحده درگیر رقابت‌های بین المللی و ویرانگری هستند به همین دلیل ما نرخ مالیات را کاهش می‌دادیم، در نتیجه یک کارزار رو به پایین را شاهد بودیم.

آیا شرکتی می‌تواند نرخ مالیات خود را کاهش دهد؟”جنت یلمن” اظهار کرد که نه تنها کاهش مالیات در سال‌های گذشته هیچ گونه موفقیتی به ارمغان نداشته بلکه باعث ضعف سرمایه‌گذاری در زیر ساخت‌ها و آموزش و حتی تلاش برای مبارزه با بیماری کوید-19 شده است.

امروز 130 کشور دنیا که بیش از 90درصد تولید ناخالص داخلی جهان را در اختیار دارند، با افزایش مالیات موافقت کردند و اعلام کردند که کاهش مالیات فقط ما را به خط پایان نزدیک می‌کرد. حال در آمریکا برای ایجاد مهارت کارگران و زیر ساخت‌ها رقابت ایجاد می‌شود و فرصتی برای ایجاد یک سیستم مالیات جهانی و داخلی ایجاد می‌شود تا کارگران و مشاغل آمریکایی بتوانند در اقتصاد جهانی رقابت کنند.

رییس جمهور”بایدن” نیز سخن از “سیاست خارجی در خدمت طبقه متوسط” مطرح کرد و با این توافق موافقت کرد.

تحریریه ترید اسکیلز

1400/05/03

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها