تصویب لایحه قانون گذاری جدید بیت کوین

لایحه قانون گذاری جدید بیت کوین توسط مجلس برزیل تصویب شد.

 

کمیته ویژه برزیل لایحه بیت کوین را برای قانونی کردن استفاده از بیت کوین تصویب کرد.  Aureo Ribeiro بیت کوین را یک ارز جهانی با پتانسیل تغییر میلیون ها زندگی می‌داند.

به رسمیت شناختن بیت کوین توسط پارلمان برزیل که نهمین کشور بزرگ جهان است، یک پیشرفت بزرگ در جهت پذیرش جهانی است .

بخش اعظم این لایحه بر تشدید مقررات در مورد جرایم مرتبط با رمزنگاری متمرکز است که مجازات آن دو سوم افزایش یافته است. پیش از این پولشویی رمزنگاری با 6 تا 10 سال زندان مجازات همراه بود، اما با اعمال مقررات جدید این مجازات به 16 سال افزایش می یابد.

Ribeiro  معاون فدرال ادعا کرد مقررات جدید فرصت های سرمایه گذاری را بهبود می بخشد، زیرا جریمه و مجازات سنگین مانع از حرکت کلاهبرداران می شود.

بر خلاف طرفداران بیت کوین در غرب، برزیلی ها خلاف این فکر می‌کنند. یکی از شهروندان در توییتی اعلام کرد که این مقررات چیز خوبی نیست، زیرا مالیات سنگینی برای ارزهای رمزنگاری وضع شده و باعث قوانین جدید را ایجاد می‌کنند.

به غیر از بریل پاناما هم لایحه ای برای قانونی شدن استفاده از بیت کوین و اترویوم در بازار مالی ارائه کرده اند. به دلیل قانونی شدن بیت کوین به عنوان پول قانونی السالوادور، کشورهایی مانند برزیل، آرژانتین و پاراگوئه هم به ارزهای رمزنگاری علاقه مند شدند.

 

coingape

1400/7/12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.