تردید برای توسعه ارز دیجیتال

تردید برای توسعه ارز دیجیتال

تردید برای توسعه ارز دیجیتال

فرمانده فدرال رزرو در مورد دلار دیجیتال بسیار مشکوک است.

https://beincrypto.com/federal-reserve-governor-highly-skeptical-of-digital-dollar/

در حالی که بقیه کشورهای جهان برنامه های ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را پیش می برند، ایالات متحده همچنان به کار خود ادامه می دهد.

کریستوفر والر” فرماندار فدرال رزرو ایالات متحده اظهار داشت که به شدت تردید دارد که این کشور نیاز به توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) دارد .

و افزود که دلیلی نمی‌بیند که دلار همچنان بر سیستم پرداخت مسلط نباشد حتی اگر سایر کشورها از ارزهای فرامرزی استفاده کنند.

به نظر می‌رسد نظرات متناقضی در فدرال رزرو وجود دارد و این اظهارات نشان می‌دهد که ایالات متحده از سایر کشورها عقب تر است.

در ماه می  “جروم پاول”  رئیس فدرال رزرو گفت که هیئت مدیره فدرال رزرو مقاله ای با تمرکز بر خطرات و مزایای CBDC منتشر خواهد کرد و در اواخر ژوئن نایب رییس نظارت گفت که ارزهای دیجیتال خطرات قابل توجهی ایجاد خواهد کرد.

اما در ” BeInCrypto” گزارشی منتشر شد که بیان می‌کرد حتی یک دلار ارز دیجیتال می‌تواند به اقتصاد ایالات متحده کمک کرده و باعث نجات از باتلاق بدهی ها و کسری بودجه خواهد شد.

آنکل سم” بیان می‌کند سیستم پرداخت فعلی کافی است و تسهیل پرداخت دلیل قانع کننده برای توسعه CBDC نیست و بیان می‌کند حدود یک درصد مردم به حساب‌های بدون بانک علاقه مندند.

وی در مورد تلاش‌های چین افزود:

دلیلی نمی‌بینم که جهان به سمت پرداخت CBDC چینی سرازیر شود، چین آزمایشی در پس این معاملات انجام نداده، اما ممکن است یوآن پین بیش از هر چیز دیگری رشد کند.

1400/05/15

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *