تحلیل درون زنجیره ای

تحلیل درون زنجیره ای (On Chain) چیست؟

 

به تحلیلی که با استفاده از داده‌های موجود در شبکه بلاکچین هر رمزارز صورت می‌گیرد، تحلیل درون زنجیره ای یا on-chain analysis  گفته می‌شود.

 

تحلیل درون زنجیره ای یک زمینه نوظهور است که با استفاده از آن می‌توان به بررسی عوامل بنیادین، سودمندی و تراکنش‌های یک رمرزارز و شبکه بلاکچین آن پرداخت. تحلیلگرانی که از آن چین دیتا (on-chain data) استفاده می‌کنند، در تلاش‌اند که با افزایش و بهبود درک خود از شبکه و تحلیل و بررسی پارامترهای مختلف، پیش‌بینی بهتری از حرکات قیمتی یک رمزارز در آینده داشته باشند. معمولاً در تحلیل درون زنجیره ای مواردی همچون حجم تراکنش‌ها، جزئیات استخراج همچون پاداش بلاک‌، وابستگی‌های قیمتی، ورود و خروج سرمایه از صرافی‌ها و موارد مشابه دیگر بررسی می‌شوند.

 

تحلیل On chain چیزی مشابه با تحلیل فاندامنتال است، با این تفاوت که در تحلیل آن چین از داده‌ها و اطلاعات موجود در بلاکچین برای تعیین ارزشمندی یک شبکه استفاده می‌شود؛ این در حالی است که در تحلیل فاندامنتال به تعیین ارزش واقعی یک پروژه یا شرکت پرداخته می‌شود.

 

به طور خلاصه می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین موارد استفاده از داده‌های On chain استفاده از داده‌های مربوط به تراکنش‌ها و کیف پول‌ها برای تعیین ارزشمندی یک شبکه است. به عبارت دیگر این کار به جلوگیری از ورود و سرمایه‌گذاری در یک رمزارز یا پروژه به دلیل توجه به تبلیغات اغراق‌آمیز کمک می‌کند.

1400/5/25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.