بیلبوردهای تبلیغاتی به فضا می‌ روند

بیلبوردهای تبلیغاتی به فضا می‌ روند

بیلبوردهای تبلیغاتی به فضا می‌ روند

 

با آغاز سفرهای تجاری به فضا، تبلیغات در فضا نیر در حال آغاز است و ایلان ماسک قصد دارد یک “بیلبورد تبلیغاتی” به فضا بفرستد.
شرکت اسپیس‌ایکس قرار است یک ماهواره‌ی عظیم تبلیغاتی به فضا بفرستد تا شرکت‌ها بتوانند لوگو و سایر محتواهای مورد نظرشان را در فضا به نمایش بگذارند.
شرکت اسپیس‌ایکس برای انجام این کار در حال همکاری با شرکت کانادایی “ژئومتریک انرژی”(Geometric Energy Corporation) است و قرار است این ماهواره را بر روی یک موشک فالکون ۹ به فضا ارسال کند.

ساموئل رید(Samuel Reid)، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت “ژئومتریک انرژی” به بیزینس اینسایدر گفت که این ماهواره در سال ۲۰۲۲ به فضا خواهد رفت و مردم و شرکت‌ها می‌توانند برای استفاده از نمایشگر پیکسلی تعبیه شده روی ماهواره، ‌توکن خریداری کنند.
برای این منظور پنج توکن(رمز ارز) مورد نیاز است. بتا و Rho برای قرار دادن آگهی، گاما و کاپا برای رنگ و روشنایی آن و XI برای تعیین مدت زمانی که این آگهی پخش خواهد شد. این توکن‌ها با استفاده از رمزارز قابل خریداری هستند.

شرکت “ژئومتریک انرژی” همچنین در برنامه ارسال ماهواره‌ی دوج-۱ نیز نقش دارد. ماموریت “دوج-۱”(DOGE-۱) شامل ارسال یک تاسواره ۴۰ کیلوگرمی با موشک “فالکون ۹” به مدار ماه است که اطلاعات فضای ماه را توسط حسگرها و دوربین‌های خود با سیستم ارتباطات و سیستم‌های محاسباتی یکپارچه به دست می‌آورد. ماموریت “دوج-۱” قابلیت استفاده از رمزارز را فراتر از مدار زمین نشان می‌دهد و تجارت بین سیاره‌ای را پایه‌ریزی می‌کند.

 

20 مرداد 1400

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها