بیت کوین در مقایسه با طلا

بیت کوین در مقایسه با طلا

بیت کوین در مقایسه با طلا

چرا بیت کوین در مقایسه با طلا بهتر است؟ مایکل سیلور پاسخ می دهد

 

به گزارش یوتودی، در جدال تمام‌نشدنی طلای سنتی و طلای دیجیتال، مدیرعامل مایکرواستراتژی نسخه دیجیتالی طلا را انتخاب می‌کند چرا که در سال 2021، بیش از 332 درصد رشد کرده است این در حالی است که رشد طلا در بازه مشابه منفی 10.5 درصد بوده است.

کمی بازه زمانی را گسترده‌تر کنیم؛ در دهه اخیر پادشاه ارزهای دیجیتال به طور متوسط سالانه 146 درصد رشد کرده در حالی که طلا بازده سالانه صفر درصدی را به ارمغان آورده است.

اخیراً مایکرواستراتژی 243 میلیون دلار بیت کوین دیگر خرید و ارزش کل بیت کوین‌های تحت مدیریتش را به 5.1 میلیارد دلار رساند.

مدیرعامل مایکرواستراتژی در توییتر در رابطه مقایسه بیت کوین و طلا نوشت:

«در همان سالی که طلا 10.5 درصد کاهش پیدا کرده بیت کوین 332 درصد رشد کرده است. در همان دهه که بازدهی طلا صفر درصد بوده بیت کوین سالانه 146 درصد افزایش یافته است. چرا ما هنوز در رابطه با اینکه کدام یک بهتر است بحث می‌کنیم؟»

ویلی وو، تحلیلگر برتر بازار ارزهای دیجیتال معتقد است شرکت مایکرواستراتژی، بیت کوین بسیاری از شرکت‌های دیگر را هولد می‌کند. به عقیده وی، برای سایر شرکت‌ها، خرید سهام مایکرواستراتژی بسیار آسان‌تر از خرید خود بیت کوین و مشکلات مربوط به آن است و از آنجایی که استراتژی اصلی این شرکت خرید بیت کوین است، با خرید سهام آن به نوعی در بیت کوین سرمایه گذاری انجام می‌شود.

 

1400/6/28

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *