بیت کوین به جای دلار؟

بیت کوین به جای دلار؟

بیت کوین به جای دلار؟

بیت کوین جای دلار را می گیرد؟

 

این سوال بارها شنیده می شود که آیا می توان رمز ارزها را جایکزین پول دانست. کارشناسان اقتصادی برجسته بر این باورند تا رسیدن به این نقطه فاصله زیادی داریم.

برخی بر این باورند که ارزهای دیجیتال نسل اینده پول در دنیا هستند و می تواند سیستم پولی دنیا را متحول کنند ولی اقتصاددانان برجسته این دیدگاه را نمی پذیرند.

کنیث راگوف که در فاصله سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ میلادی به عنوان اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول فعالیت می کرد بر این باور است استیبل کوین ها و رمز ارزها تا تبدیل شدن به یک ارز پر مصرف و جایگزین دلار راه درازی در پیش دارند.

هنوز بازار رمز ارزها چندان شفاف نیست و زمانی می توان از آن ها به عنوان یک ارز جایگزین دلار نام برد که شفافیتی معادل  ابزارهای مالی موجود در دنیا را داشته باشند.

 مجمع جهانی اقتصاد هم اخیرا اعلام کرده است برای رسیدن به الگویی مشابه برتون وودز برای ارزهای مجازی باید زیرساختهای زیادی تغییر کند و قوانین زیادی در این حوزه تنظیم و اجرا شود.

کنیث راگوف در انتهای مصاحبه خود با وب سایت مارکت واچ تاکید کرد تا کنون ارزهای مجازی بیش از اینکه باری از دوش دنیا بردارند، به اقتصاد دنیا آسیب وارد کردند. زمینه را برای فعالیتهای غیر قانونی و مجرمانه فراهم کردند و مشکلات اقتصادی زیادی را برای افرادی که بدون اگاهی وارد این بازار شدند فراهم کردند.

 

1400/6/26

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها