بیت‌کوین برای قاچاق انسان

بیت‌کوین برای قاچاق انسان

بیت‌کوین برای قاچاق انسان!!

پای بیت‌کوین به قاچاق انسان هم باز شد

 

حمله مقامات کامبوجی به یک هتل که به قصد آزادسازی دو گروگان بود به فاش شدن جرایم مختلفی همچون قمار و کلاهبرداری در حوزه رمزارزها منجر شد. این یورش در منطقه‌ای با نام «پروژه چین» انجام شد و طی آن ضمن آزادی دو گروگان چینی، مظنونین متعددی هم بازداشت شدند.

بر اساس گزارش سال ۲۰۲۱ کریپتو هد، چین ششمین کشور دنیا از نظر نقض قوانین رمزارزها به حساب می‌آید. علاوه بر این بیشترین ارز مورد هدف در این کشور بیت‌کوین است.

قاچاق انسان بخش بزرگی از جرایم سازماندهی شده در کامبوج به حساب می‌آید و قربانیان این قاچاقچیان اغلب از کشورهای مختلف آسیایی هستند. اخیرا پای رمزارزها نیز به این حوزه باز شده است. گزارش‌های متعددی اخیرا منتشر شده که بازماندگان قاچاق، مردان و زنان مختلف را مجبور به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال می‌کنند.

دلیل اصلی محبوبیت این روش میان مجرمان کامبوجی، اجرای ضعیف ممنوعیت‌های بنگاه‌های شرط بندی و قمار آنلاین است. عامل دیگر هم می‌تواند کمبود نظارت بر ارزهای بدون مجوز در مقایسه با چین باشد. علاوه بر این بر اساس گزارش کریپتو هد، از سال ۲۰۱۱ بیش از ۱۴ میلیارد دلار کلاهبرداری در این حوزه انجام شده است.

با توجه به نهادهای فاسد و طبیعت غیرمتمرکز رمزارزها، بازماندگان فقیر قاچاق انسان مجبور به کلاهبرداری در حوزه بیت‌کوین شده‌اند تا شاید راهی به سمت عدالت پیدا کنند. افرادی که برای بسیاری از آنها بازگشت زنده به خانه شاید تنها اولویت آنها بود.

 

1400/6/24

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها