به رسمیت شناختن بیت کوین و کریپتو در پرداخت ها توسط دولت کوبا

به رسمیت شناختن بیت کوین و کریپتو در پرداخت ها توسط دولت کوبا

 به رسمیت شناختن بیت کوین و کریپتو در پرداخت ها توسط دولت کوبا

دولت کوبا در پی به رسمیت شناختن بیت کوین و کریپتو در پرداخت ها

 

پس از این که السالوادور با پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت سازگار شد، بسیاری از کشورها سعی کردند از این حرکت تقلید کنند. در گزارشات اخیر می‌بینیم که دولت کوبا نیز می‌خواهد قوانینی تصویب کند که به مردم اجازه دهد از دارایی های دیجیتال به صورت قانونی استفاده کنند. السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان یک مناقصه قانونی پذیرفت و در کمتر از دو هفته آن را به اجرا در آورد.

رییس جمهور کوبا یا سایر مقامات این کشور روش‌های احتمالی استفاده از ارزهای رمزنگاری را غلبه بر آشفتگی روانی اقتصادی پس از کوید- 19 بیان می‌کند.

در گزارشاتی که در 27 آگوست در بلومبرگ منتشر شده نشان می‌دهد این کشور در حال برنامه ریزی برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال است و دولت کوبا به همراه بانک مرکزی میخواهند ارزهای رمزنگاری را برای پرداخت به رسمیت بشناسند.

اقتصاد کوبا سال هاست که آسیب دیده و از وقتی دولت ترامپ تحریم های جدیدی اعلام کردند ضربه دیگری به اقتصاد این کشور وارد شد. خسارات اقتصادی حاصل از این تحریم حدود 20 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

در نتیجه ماهیت غیر متمرکز ارزهای دیجیتال می‌تواند جایگزین مناسبی برای کوبا باشد، با این وجود دولت می‌خواهد که عملیات دارایی دیجیتال  تا حدوی کنترل شود و از آن در منافع اجتماعی و اقتصادی سو استفاده نشود.

1400/6/5

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *