به داروی روناپریو مجوز داده شد

به داروی روناپریو مجوز داده شد

به داروی روناپریو مجوز داده شد

بریتانیا به داروی کرونای ترامپ مجوز داد

 

داروی “روناپریو” معروف به داروی کرونای ترامپ در بریتانیا مجوز دریافت کرد. این دارو هنوز از طرف آژانس دارویی اروپا (EMA) تائید نشده است. قیمت  این دارو دو هزار پوند است.

داروی آنتی‌بادی روناپریو (Ronapreve) ظاهرا از شدت بیماری کووید-۱۹ جلوگیری می‌کند. تنها اشکالی که این دارو دارد این است که بسیار گران است.

آژانس دارویی بریتانیا برای این دارو که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا سال گذشته با آن تحت درمان قرار گرفت مجوز صادر کرده است.

به گفته مقامات بریتانیا، داروی روناپریو خطر یک دوره شدید بیماری کرونا را کاهش می‌دهد.

ساجد جاوید، وزیر بهداشت بریتانیا گفت که داروی تولیدی شرکت‌های داروسازی “روچ و ریجنرون” باید در اسرع وقت در سیستم بهداشتی بریتانیا مورد استفاده قرار گیرد.

مارتین لندری، متخصص دانشگاه آکسفورد ولی گفته است که تهیه این دارو نسبتاً گران است. این دارو دو هزار پوند برابر با دو هزار و ۲۲۵ یورو قیمت دارد. به گفته این کارشناس، تعیین اولویت افرادی که می‌توانند از این دارو استفاده کنند نیز دشوار خواهد بود.

آژانس دارویی اروپا در حال بررسی “کوکتل‌های آنتی‌بادی” در این داروست. آمریکا مدتهاست برای این دارو مجوز اضطراری صادر کرده است.

آنتی‌بادی یا پادتن‌های “مونوکلونال” در آزمایشگاه ساخته می‌شوند و طوری طراحی شده‌اند که ویروس را پس از ابتلای فرد به کرونا از کار می‌اندازد.

مونوکلونال به این معنی است که پادتن‌های مورد استفاده، همه یکسان بوده و با یک هدف مشخص به ویروس حمله می‌کند.

 

1400/5/31

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها