واکنش “ایلان ماسک” به بیت کوین

بر اثر واکنش “ایلان ماسک” به بیت کوین، معامله گران خرید را شروع کردند.

از زمانی که “تسلا” بیت کوین را به عنوان وجه پرداخت تعلیق کرده، بازار دچار هیجان است، برخی از تحلیلگران ادعا میکنند که تصمیم تسلا بازی ” پامپ و دامپ”(سرمایه گذاران بزرگ در قیمت بالای یک ارز آن را میفروشند تا قیمت پایین بیاید و برعکس) است، این در حالیست که دیگران جسورانه در حال خرید بیت کوین در قیمت پایین هستند.

 

با تعلیق “بیت کوین” توسط تسلا بسیاری از تحلیلگران معتقدند که این موضوع باعث آشفتگی بازار شده و هدف تسلا تاثیر گزاری مستقیم بر روی “بیت کوین” است.

در تاریخ 13 مه، “تسلا” و ایلان ماسک” اعلام کردند که به دلیل نگرانی در مورد افزایش سوخت های فسیلی به خصوص زغال سنگ، برای استخراج بیت کوین، پذیرش این ارز به عنوان پرداخت برای خرید وسایل نقلیه متوقف شود.

در پاسخ به این خبر، بیت کوین در کمتر از سه ساعت کاهش (15درصدی) نشان داد و از (55.000 به 46.000 دلار) سقوط کرد. این موضوع باعث ایجاد ترس و طمع در سرمایه گذاران شده است.

تصمیم تسلا در ماه مارس برای پذیرش بیت کوین به عنوان پرداخت وسایل نقلیه، یک عامل مهم برای افزایش قیمت آن تا مرز (65.000 دلار) بود. بسیاری از بیت کوینی های ناامید، اکنون تولید کنندگان خودرو و مدیران عامل آنها را متهم میکنند که در حال راه اندازی بازی “پامپ و دامپ” هستند.

در یک کنفرانس مطبوعاتی اضطراری، برخی از سرمایه گذاران بزرگ و معروف رمز نگاری ادعا کردند که “ایلان ماسک” بیت کوین را فقط به یک مخزن ذخیره تبدیل کرده است. آنها اظهار کردند: ” ماسک مانند جادوگر شهر اوز است، چوب جادویی خود را روز ارزهای رمز نگاری میکشد، و همه‌ی افراد حرکت او را دنبال میکنند، او “دوج کوین” را بالا میکشد یا “بیت کوین” را پایین میکشد. این مزخرف است و شما مسئول هستید، نباید با ثروت و آینده مردم بازی کنید. چطور میتوانی با خودت کنار بیایی؟

“آدریان پرزلی” مدیر عامل “Independent ReserveCointelegraph” گفت که اقدام تسلا بسیار ناامید کننده بود.

با این حال ما در این مدت بارها اخبار بد درمورد بیت کوین را دیده ایم و دولت ها یی که استفاده از آن را ممنوع کرده اند، با این وجود همچنان بهبود یافته و پیشرفت کرده.

با این همه من مطمئنم که بیت کوین در بلند مدت صعودی است و این اخبار تاثیری بر روی آن ندارند.

در این شرایط عده ای با افتخار بیان میکنند که مقدار بسیار زیادی از بیت کوین را خریداری کرده اند، “وییام کلمنته” به حدود (60.000 طرفدار) خود اعلام کرد که فرصت مناسبی برای خرید گاو هاست.

همچنین “آدام بک” که دوج کویت را به مقدار زیاد خریده اعلام کرد که با تشکر از ایلان من مقدار زیادی بیت کوین نیز خریداری کردم.

او اعلام کرد که “ایلان” بیت کوین خود را نفروخته، پس هر دو ما در یک تیم هستیم و هنوز مسیر طولانی داریم، در پی انتشار این خبر بیت کوین که در محدوده‌ی (47.100 دلار) بود به (50.450 دلار) رسید.

“میرا کریستانو” اعلام کرد که تسلا هنوز بیت کوین خود را نفروخته ، پس هنوز در مورد آینده‌ی طولانی مدت بیت کوین تردید هایی وجود دارد.

همچنین “کریستانو” در ماه گذشته متنی را با عنوان “بیت کوین کلیدی برای آینده با انرزِی پاک و فراوان” منتشر کرد که نشان میدهد بخش معدن قسمت تقاضا برای برق را به عهده گرفته است.

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *