برنامه های جعلی رمزارزی!!

کشف ۱۲۰ برنامه جعلی رمزارزی در گوگل پلی!

 

شرکت امنیت سایبری ترند میکرو (Trend Micro) در گزارش جدید خود ادعا می‌کند بیش از ۱۲۰ برنامه جعلی مرتبط با ارزهای دیجیتال در فروشگاه گوگل پلی شناسایی شده‌ که برخی از آنها بیش از ۱۰۰ هزار بار دانلود شده‌اند.

نتایج تحقیقات ترند میکرو نشان می‌دهد که چند برنامه اندرویدی به بهانه ارائه خدمات استخراج ابری ارزهای دیجیتال، به صورت ماهانه از کاربران کارمزد دریافت می‌کردند. به گزارش این شرکت، مبلغ این کارمزد حدود ۱۵ دلار در ماه بود، اما کاربران برای افزایش قابلیت‌های استخراج، باید مبالغ بیشتری را نیز پرداخت می‌کردند. علاوه بر این، اجرای برخی از برنامه‌ها نیز نیاز به پرداخت اولیه از سوی کاربر داشته است.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، برخی از برنامه‌های کلاهبرداری رمزارزی که توسط گوگل حذف شده‌اند، عبارتند از؛ BitFunds ،Bitcoin Miner ،Daily Bitcoin Rewards ،Crypto Holic ،MineBit Pro ،Bitcoin 2021 و Ethereum – Pool Mining Cloud. در این میان، نام یک سرویس کیف پول رمزارزی به نام Bitcoin – Pool Mining Cloud Wallet نیز به چشم می‌خورد.

ترند میکرو ادعا می‌کند که برنامه‌های رمزارزی جعلی دیگری را نیز در این فروشگاه شناسایی کرده است. داده‌های این شرکت نشان می‌دهند که هنوز بیش از ۱۲۰ برنامه جعلی مرتبط با رمزارزها در پلی استور وجود دارد:

این برنامه‌ها که قابلیت استخراج ارزهای دیجیتال را ندارند و کاربران را به تماشای تبلیغات درون برنامه‌ای خود ترغیب می‌کنند، از ژوئیه سال ۲۰۲۰ تا ژوئیه سال ۲۰۲۱، بیش از ۴،۵۰۰ کاربر را در سراسر جهان فریب داده‌اند.

1400/6/2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.