بدهی سنگین اورگراند

بدهی 300 میلیارد دلاری اورگراند چه معنایی برای بیت کوین دارد؟

 

بحران مالی 300 میلیارد دلاری غول املاک اورگراند به شدت بازارهای مالی جهانی را تحت تأثیر قرار داده است. امروز، بازارهای جهانی در همین ابتدای کار 1.5 تا 3 درصد سقوط کردند. بیت کوین نیز از این بحران جان سالم به در نبرد و در 24 ساعت گذشته با کاهشی 8 درصدی مواجه شده است.

به گزارش کریپتوپوتیتو، اورگراند در سال‌های اخیر به یکی از شرکت‌های پیشرو در چین در زمینه املاک و مستغلات تبدیل شده است. این شرکت مالکیت باشگاه فوتبال گوانژو را نیز بر عهده دارد.

چین دومین اقتصاد برتر جهان است و اورگراند یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های این کشور محسوب می‌شود. فرضیه‌های پیچیده کلان و خرد اقتصادی زمانی مطرح می‌شوند که به تأثیر احتمالی اورگراند بر اقتصاد جهان اشاره شود.

متی لیکینگ از اکونومیست در این رابطه می‌گوید:

«پیامدهای مالی بسیار گسترده خواهند بود. گفته می‌شود که اورگراند به حدود 171 بانک داخلی و 121 شرکت مالی بدهکار است.»

چه اتفاقی برای بیت کوین خواهد افتاد؟

بیت کوین یک دارایی پر ریسک است. درواقع، ماهیت پر نوسان و رفتار پراکنده بازار آن که غالباً غیرقابل‌پیش‌بینی است آن را به یکی از خطرناک‌ترین دارایی‌ها تبدیل کرده است.

اگر به تاریخ نگاهی بیندازیم، در زمان آشفتگی‌های گسترده در بازارهای مالی، بیت کوین متزلزل عمل کرده است. بنابراین، این احتمال وجود دارد که بازار، با توجه به وضعیت کنونی همچنان به وضعیت بلاتکلیف خود ادامه دهد.

 

1400/6/31

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.