یک کارشناس مالی بیان میکند: “بانک مرکزی ارزهای دیجیتال(CBDC) آنقدر ها هم پایدار نیست، و ممکن است بیت کوین را از بین ببرد.”

روزنامه نگار مالی “ادوارد چنسلر” پیش بینی می‌کند که ممکن است راه اندازی بانک مرکزی ارزهای دیجیتال برای بیت کوین فاجعه بار باشد.

“ادوراد چنسلر” بیان میکند که احتمالا اولین ارزهای بانک دیجیتال باعث تورم میشود، که میتواند منجر به نابودی بیت کوین شود، نظر او این است که “بانک مرکزی ارز دیجیتال” میتواند عالی باشد اما مطمئنا پایدار نیست.

امروزه بسیاری از بانک ها در حال راه اندازی “بانک مرکزی ارز دیجیتال” در بسیاری از کشورهای برجسته اقتصادی مانند چین، ژاپن و آمریکا هستند، “ادوارد چنسلر” در مصاحبه اخیر خود اظهار کرد که پروژه های بانک مرکزی ارزهای دیجیتال بسیار خطرناک هستند. وی بیان میکند که توزیع و چاپ ارزهای دیجیتال بسیار آسان تر از چاپ پول نقد است و این باعث تورم میشود.

وی توضیح داد برای حل این مساله، دولت ها و بانک ها باید ارزهای دیجیتال خود را اصلاح کنند. میزان این ارزها بیشتر از(21 میلیون) بیت کوین است.

این مورخ بیان میکند که تغییر در پول رایج یک امر طبیعی است و همیشه اتفاق افتاده، مثل پول کاغذی که جای سکه را گرفت. او اظهار میکند که ارزهای دیجیتال به جهان حمله خواهند کرد اما بیت کوین جزو آن‌ها نیست.

اخیرا “دویچه بانک” که غول بان‌کداری چندملیتی سرمایه گذاریست، افکار مشابهی را به اشتراک گذاشته. “کریستین نولتینگ” در موسسه(CIO) آلمان بیان می‌کند که ارزهای رمزنگاری اولیه میتوانند مانند ابزار ذخیره ارزش داشته باشند.

وی افزود: صنعت رمزنگاری اینجاست تا بماند. از طرفی هشدار داد دولت ها و جمعیت های آگاه دیجیتالی ممکن است به جای غیر متمرکز بودن بیت کوین ترجیح دهند با “بانک مرکزی ارزهای دیجیتال” کار کنند. در ضمن بعضی قوانین که در سطح جهانی تنظیم میشود ممکن است شانس دارایی های دیجیتال به عنوان ابزار پرداخت را کاهش دهد. او معتقد است بعضی از مزایای بانک مرکزی ارز دیجیتال ( CBDC) در مقایسه با دارایی های مالی سنتی به مرور زمان کم رنگ می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.