بانک روسیه خدمات مربوط به ارزهای رمزپایه را آزمایش می‌کند.

بانک مرکزی روسیه سه سیتم عامل مربوط به خدمات ارائه دهنده خدمات رمز نگاری را بررسی کرده.

بانک مرکزی روسیه سه سیستم عامل ارائه دهنده خدمات مرتبط با رمزنگاری را بررسی کرده اند. این پروژ ها در طی سال 2020 آزمایش شدند. بانک روسیه از زمانی که این سه فضای نظارتی را ایجاد کرده، ده‌ها درخواست آزمایش خدمات مالی و دارایی های دیجیتال غیر متمرکز، از طرف بیش از (70 نهاد) از جمله موسسات مالی و شرکت ها داشته است.

گزارش بانک مرکزی روسیه که در سال 2020 منتشر شده نشان می‌دهد این بانک عمل‌کرد استخراج ارزهای رمزنگاری، سیستم پرداخت رمزنگاری، و بسترهای سرمایه گذاری دارایی دیجیتال را بررسی می‌کنند. در مورد نتایج فعلی این آزمایش هیچ‌گونه جزییاتی ارائه نشده، انتظار می‌رود که بانک روسیه راهی برای ادغام آن‌ها در چارچوب قانونی روسیه ارائه دهد.

در ماه ژوئیه، پارلمان روسیه قانون فدرالی را تصویب کرد که رژیم های قانونی ویژه ای برای آزمایش های خلاقانه دیجیتالی در صنعت مالی ایجاد کنند. بانک مرکزی از فضای امن برای بررسی اثرات این پروژه ها در محیطی جداگانه استفاده میکند.

بانک روسیه در گذشته با قانونی شدن ارزهای رمز پایه در این کشور مخالفت کرده، اما بعدها پیشنهاد داد که استخراج ارزهای رمزنگاری مجاز باشد به شرط اینکه ماینرها ارزهارا در خارج از مرزهای کشور هم بفروشند. با اجرایی شدن قوانین دارایی های دیجیتال در ژانویه، ارزهای دیجیتال اکنون به عنوان دارایی در این کشور شناخته و تنظیم می‌شوند.

با این حال روس‌ها نمی‌توانند از ارزهای رمزنگاری برای پرداخت استفاده کنند، زیرا مقامات دولتی مجاز به داشتن ارزهای رمزنگاری نیستند و مردم عادی هم استفاده محدودی از آن‌ها دارند. در اوایل سال جاری، محدودیت سالانه (6 میلیون روبل) که (حدود 8000 دلار) سرمایه است برای مشارکت های مردمی در نظر گرفته شده است.

بانک مرکزی در حال حاظر روی یک پروژه روبل دیجیتال کار میکنند و انتظار می‌رود اولین پلت فرم (CBDC) تا اواخر سال جاری ارائه شود. اگر همه چیز درست پیش رود مرحله آزمایش باید از سال 2022 آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.