“ایوئال” نیجریه به عنوان سرپرست نهاد تجارت جهانی مبارزه می کند.

"ایوئال" نیجریه به عنوان سرپرست نهاد تجارت جهانی مبارزه می کند.

“ایوئال” نیجریه به عنوان سرپرست نهاد تجارت جهانی مبارزه می کند.

“ایوئلا” وزیر دارایی سابق نیجریه روز دوشنبه به عنوان سرپرست نهاد تجاری بین المللی منصوب شد تا به دنبال حل اختلافات در مورد نحوه تصمیم گیری پرونده های مربوط به فروش میلیاردها و هزاران شغل باشد. این انتصاب پس از تایید جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، که قبلا توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین مسدود شده بود، انجام شد.

 

بر اساس بیانیه ای این وزیر 66 ساله به عنوان مدیر کل سازمن تجارت جهانی توسط 164 کشور عضو منصوب شد. وی گفت: سازمان ما با چالش های زیادی روبرو است اما با همکاری هم می توانیم سازمان تجارت جهانی را قوی تر، چابک تر و سازگارتر با واقعیت های امروز کنیم. اولویت اول وی پرداختن به پیامدهای همه گیری کووید -19 و اجرای سیاست های مورد نیاز برای تحریک مجدد اقتصاد جهانی خواهد بود.

 

حرکت بایدن گامی در جهت حمایت از رویکردهای مشارکتی بیشتر در مسائل بین المللی است بر خلاف ترامپ که اختلافات تجاری متعددی را آغاز کرد. اما رفع انسداد این انتصاب تنها آغاز برخورد با مناقشات تجاری ترامپ و حل نگرانی های ایالات متحده درباره سازمان تجارت جهانی است که به دولت اوباما مربوط می شود. ایالات متحده انتصاب قضات جدید را در نهاد تجدیدنظر سازمان تجارت جهانی مسدود کرده و اساساً حل اختلافات تجاری گسترده و پیچیده مسدود شده است.

1400/05/24

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x