اکوسیستم DeFi Terra

راهنمای مبتدی برای اکوسیستم DeFi Terra

 

Terra یک پروتکل بلاک چین لایه 1 است که هدف آن ایجاد اکوسیستم مالی متمرکز بر پرداخت ها است و قابلیت همکاری با اقتصاد جهان واقعی را ارائه می دهد.

 دو مولفه اصلی اکوسیستم آن عبارتند از ارزهای Terra، سکه های الگوریتمی مقیاس پذیر متصل به ارزهای مختلف فیات و توکن LUNA، یک ابزار جذب ناپایداری که پاداش هایی را از طریق عوارض و معاملات دریافت می کند.

Terra با استفاده از چارچوب Cosmos SDK ساخته شده است، به این معنی که بلاک چین در حال حاضر با ماشین مجازی اتریوم سازگار نیست. اما با ارتقاء اخیرColumbus-5 ،  Terra به Stargate ارتقا یافته و با برخی از بزرگترین اکوسیستم های رمزنگاری از جمله Solana ، Polkadot و Cosmos قابل همکاری است.

امروزه Terra با ارزش کل 8.65 میلیارد دلار، بسبت به سایر شبکه های لایه 1 مانند Ethereum ، Binance Smart Chain و Solana نسبتاً کوچک است. با این حال این مجموعه برنامه هایی از DeFi ارائه می‌دهد که اغلب در اکوسیستم گسترده رمزنگاری دیده نمی‌شود.

اگرچه اکوسیستم DeFi Terra نسبتاً کوچک است، تعداد انگشت شماری از پروژه های برجسته وجود دارد که شانس زیادی برای تبدیل شدن به “تراشه های آبی” شبکه دارند. برخلاف بسیاری از پروژه های دیگر، بسیاری از پروتکل های اصلی Terra راه حل‌های مبتنی بر DeFi را ارائه می دهند، بدون این که محبوب ترین برنامه های Ethereum را شبیه سازی کنند.

cryptobriefing

1400/7/10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.