اولین تجربه سولانا از کلاهبرداری

اولین تجربه سولانا از کلاهبرداری

به نظر می‌رسد سولانا پس از این که Luna Yield حدود 8 تا 10 میلیون دلار از سرمایه‌گذارن را تخلیه کرد، اولین کلاهبرداری را تجربه کرد.

 

ممکن است مرکز راه اندازی Luna که یک جمع آوری کننده عملکرد متقابل زنجیره ای مبنی بر سولانا است، پس از قطع شدن وب سایت رسمی و کانال اجتماعی، امروز دچار اختلال شده باشد.

پس از حذف وب سایت رسمی لونا، توییتر، تلگرام و سایر کانال ها، کاربران نگران بودند که تیم پشت پروتکل با بودجه خود فرار کرده باشد. در نتیجه آنها سعی کردند وجوه خود را از منابع نقدینگی خارج کنند اما موفق نشدند زیرا تیم نقدینگی را حذف کرده بود. معامله گران حدود 10 میلیون دلار خسارت تخمین می زنند، که آن را بزرگترین گلاهبرداری در اکوسیستم سولانا می کند.

گفته می‌شود پس از اینکه لونا ویلد با “برخی مشکلات” روبرو شد، با شخص ثالثی تماس گرفت تا در مورد این حادثه تحقیق کند. برخی از کاربران Luna Yield آدرس مالک را مشخص کرده اند که ظاهراً معاملاتی را که باعث ایجاد کلاهبرداری می شود تأیید کرده است. به نظر می رسد تیم ساعت ها دسته 55 ETH را به آدرس زیر ارسال کرده است. معلوم نیست که این وجوه به یک صرافی متمرکز ختم شد یا یک پل.

به نظر می رسید که توکن SOL پس از دو هفته دویدن طولانی کند شد. این اولین و بزرگترین کلاهبرداری در سولانا است. برخی از کاربران جامعه، مانند هوکگانی از عدم شفافیت در اکوسیستم سولانا انتقاد کرده اند.

همانطور که اخیراً CryptoPotato گزارش داد سولانا پس از چندین ارتقاء پروتکل و 70 میلیون دلار سرمایه گذاری جمعی برای حمایت از راه اندازی صرافی غیر متمرکز رسمی Mango Markets ،  90 درصد در 7 روز گذشته رشد کرده. تقویت دیگر SOL پس از راه اندازی Degenerate Ape درSolanart NFT  بود که روزانه بیش از 90،000 SOL معادل بیش از 5 میلیون دلار رکورد ثبت کرد.

 

1400/5/30

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها