انتقاد Ken Griffin از ارز‌دیجیتال

Ken Griffin، ارز‌دیجیتال را به عنوان “فراخوان انتحاری” در برابر دلار آمریکا مورد انتقاد قرار داد.

 

کن گریفین میلیاردر صندوق سرمایه گذاری، و دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا ، ارزهای دیجیتالی را به عنوان تهدیدی برای دلار آمریکا مورد انتقاد قرار داده اند.

گریفین که بنیانگذار صندوق سرمایه‌گذاری ۳۸ میلیارد دلاری Citadel LLC است در ۴ اکتبر به باشگاه اقتصادی شیکاگو گفت که رمز‌نگاری یک فراخوان انتحاری است مبنی بر اینکه ما به دلار انتقاد نداریم. وی ناراحتی خود از کار کردن جوان‌ها بر روی جایگزین‌های دلار را اینگونه ابراز کرد که این چه مفهوم دیوانه کننده‌ای است که این همه افراد جوان و با استعداد به دنبال جایگزینی برای پول رایج کشور هستند.

با این حال گریفین مخالف درآمدزایی از رمزنگاری در آینده نیست. وی گفت که Citadel به دلیل “عدم اطمینان از مقررات” به دنبال سقوط سایر صندوق های پرچین و موسسات مالی سنتی توسط رمزنگاری است.

دونالد ترامپ  رئیس جمهور سابق آمریکا نسبت به تهدید دلار توسط  یوان دیجیتال چین هشدار داد.  او طی مصاحبه ای با آدام شاپیرو دیدگاه خود را در مورد چین، اقتصاد ایالات متحده و بخش رمزنگاری ارائه کرد.

ترامپ که در مورد اقدامات دولت چین برای ممنوعیت رمزنگاری در کشور تحت رهبری شی جین پینگ صحبت می کرد، گفت که این محدودیت بخشی از اقدامات جین پینگ برای افزایش رقابت است زیرا او برای “پول خود ، چه ارز رمزنگاری یا غیره” کار می‌کند و پیشنهاد کرد دولت آمریکا نیز باید همین کار را بکند.

او در اواخر ماه آگوست اظهار داشت که رمزنگاری ” به طور بالقوه فاجعه ای است که منتظر وقوع است

 

cointelegraph

1400/7/14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.