انتقاد از سولانا

انتقاد از سولانا

انتقاد از سولانا

انتقاد دکتر گوین وود از سولانا بخاطر مختل شدن شبکه آن

 

دکتر گوین وود، بنیانگذار اتریوم (ETH) ، پولکادات (DOT) و کوساما (KSM) ، پس از آفلاین شدن شبکه سولانا (SOL) به دلیل فرسودگی منابع از آنها انتقاد کرد.

گوین وود، نظر خود را در مورد مختل شدن سیستم شبکه سولانا (SOL) بخاطر افزایش بار تراکنش ها در توییتر بیان کرد. طبق گزارش یوتودی تیم سولانا برای بازگرداندن عملکرد شبکه به حالت عادی، تصمیم گرفتند که شبکه را مجدداً راه اندازی کنند.

حوادث امروز در صنعت رمزنگاری نشان میدهد که تمرکززدایی و امنیت بالا بسیار ارزشمندتر از اعداد tps بزرگ است که از مجموعه‌ای از سرورهای انحصاری ارائه می‌شوند.

بنابراین، مسائل مربوط به یک شبکه غیرمتمرکز به صورت هماهنگ و متمرکز مورد بررسی قرار گرفته است. دکتر وود اظهار میکند که دستیابی به آخرین توان شبکه های بلاک چین نباید به ازای تمرکز سازی میسر شود.

بنابراین، تمرکززدایی حقیقی و امنیت بالا ارزشمندتر از توانایی پردازش دهها هزار تراکنش در ثانیه است. از نظر وی چنین شبکه هایی با بانکهای قدیمی فرقی ندارند.

طبق گزارشات منتشر شده اوایل امروز شبکه سولانا (SOL) بعد از اینکه توسط اعتبارسنجان مجدداً راه اندازی شد، به حالت عادی بازگشت. در حال حاضر، نسخه اصلی بتا شبکه به نسخه v1.6.25 تغییر یافته است.

بازیابی کامل dApps و صرافی ها چند ساعت طول خواهد کشید. قیمت توکن SOL، مجددا پس از این اتفاق شروع به افزایش کرد. در حال حاضر قیمت این ارز در حدود 156 دلار می باشد.

 

1400/6/25

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها