امنیت اطلاعات بورس در چه وضعیتی است؟

امنیت اطلاعات بورس در چه وضعیتی است؟

امنیت اطلاعات بورس در چه وضعیتی است؟

هر اقدامی که برای بهبود وضعیت امنیت اطلاعات بازار سرمایه ضرورت داشته باشد، در سرلوحه برنامه‌های مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه قرار خواهد گرفت. این مرکز در ارزیابی‌های امنیتی خود، موارد عمومی همچون ارتقا در لبه‌های شبکه، استفاده از تجهیزات امنیتی، لایه‌بندی‌های امنیتی، و نیز تکنولوژی‌های استفاده شده در سامانه‌ها را در نظر می‌گیرد.

حامد سنجری به همکاری مکنا با ارگان‌ها و نهادهای نظارتی همچون پدافند غیرعامل، وزارت اطلاعات، افتای ریاست جمهوری، حراست کل کشور، پلیس فتا اشاره کرد و خاطرنشان کرد: گزارش‌های مبسوطی که در نشست با این مراکز حاصل می‌شود، جهت اجرایی شدن به ارکان و نهادهای مالی ابلاغ می‌شوند و آنها نیز موظف به اجرای آن هستند تا مخاطبان دغدغه‌ای در خصوص امنیت زیرساخت‌های سامانه‌های معاملاتی و سایر سامانه‌های بازار سرمایه نداشته باشند.

سنجری با اشاره به اینکه الزامات امنیتی، گاهی خود به مثابه مانع توسعه عمل می‌کند، تصریح کرد: لازم است نظارت امنیتی در حالی که از جدیت برخوردار است، انعطاف‌پذیری نیز داشته باشد و توسعه را در دستور کار خود قرار دهد و هم امنیت آن توسعه را نیز لحاظ کند.

وی در پایان افزود: تغییرات نرم‌افزاری و ابزارهای مالی در بازار سرمایه در راستای توسعه این بازار از یک سو سهولت دسترسی فعالان و مخاطبان بازار سرمایه به آن را در پی داشته است و از سوی دیگر، مخاطراتی نیز به همراه دارد که عدم توجه به آن، آسیب‌های جدی را به بازار و مخاطبان آن تحمیل خواهد کرد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x