افزایش کارمزدهای اتریوم

افزایش کارمزدهای اتریوم با وجود هارد فورک لندن

 

فکت کوینز: به نظر می‌رسد طرفداران اتریوم که تصور می‌کردند هارد فورک لندن، چالش کارمزدهای بالای شبکه را حل خواهد کرد در اشتباه بوده‌اند چرا که کارمزدها به تدریج در حال افزایش بازگشت به قله‌های جدید هستند. بر اساس داده‌های گلاسنود، میانگین هفت روزه کارمزدهای پرداخت‌شده در شبکه اتریوم به (0.008 ETH 25.96) دلار رسیده که بالاترین سطح سه‌ماهه اخیر محسوب می‌شود.

به گزارش کوین گیپ، اتریوم پرازدحام‌ترین شبکه بلاک چین عمومی در جهان است و این شلوغی تأثیر به سزایی در کارمزدهای آن گذاشته است و این مشکل را به یکی از نگرانی‌های بزرگ توسعه‌دهندگان تبدیل کرده است. پیش از هارد فورک لندن و اجرای طرح بهبود EIP 1559 کاربران می‌توانستند برای تراکنش‌های خود کارمزد تعیین کنند و همین موضوع باعث جنگ کارمزد در شبکه می‌شد و شبکه را تا حدودی غیرقابل استفاده می‌کرد.

پیش‌بینی می‌شد با ظهور هارد فورک لندن و با تعیین کارمزد مبنا مشکلات مرتبط با کارمزدها حل شود. با این حال، انعامی که کاربران می‌توانند برای ماینرها در تراکنش تعبیه کنند به نظر می‌رسد جنگ کارمزد را مجدداً آغاز کرده باشد.

به طور متوسط، کارمزد پرداخت‌شده برای NFT ها در شبکه اتریوم بین 70 تا 100 دلار است و حتی می‌تواند تا محدوده 200 تا 300 دلاری نیز افزایش پیدا کند. با افزایش روزافزون تراکنش‌ها در بازارهای معاملاتیNFT اوپن سی و ریریبل، تعجب‌آور نیست که این دسته از دارایی‌ها بخش قابل‌توجهی از کارمزدها را به خود اختصاص دهند.

1400/6/8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.