افزایش نرخ بهره در کره جنوبی

افزایش نرخ بهره در کره جنوبی

افزایش نرخ بهره در کره جنوبی

اولین افزایش نرخ بهره در کره جنوبی در دوران پاندمی

 

به نظر می‎رسد کرج جنوبی اولین اقتصاد آسیایی است که برای مهار افزایش بدهی خانوارها، کاهش قیمت مصرف کننده و گرم شدن بازار مسکن افزایش داده است.

تحلیلگران می‎گویند کره جنوبی باید از منحنی جلوتر باشد زیرا افزایش بدهی خانوارها و قیمت مسکن ثبات مالی را تهدید میکند. “کیم جین ووک” تحلیلگر سیتی بانک می‌گوید که نگرانی های بانک مرکزی کره جنوبی (BOK) از عدم تعادل مالی از خطرات منفی رشد اقتصاد، خطر بیشتری دارد.

سیاست گذاران افزایش نرخ بهره از ماه می را اعلام کرده اند اما انتظار می‎رود به دلیلی بیماری کوید- 19 که بازار را به حالت نیمه تعطیل درآورده، از ماه جولای این افزایش نرخ بهره اجرا شود. بانک مرکزی در سراسر جهان، در حال آماده سازی زمینه ای برای گذر از دوران بحران هستند، زیرا حمایت های اضطراری برای جلوگیری از سقوط اقتصادها، باعث حرکت و رشد اقتصادی شده است.

اکثریت تحلیگران شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز بر این باورند که بانک مرکزی کره جنوبی (BOK) نرخ بهره را از کمترین حد ثبت شده تا کنون در جلسه سیاست‌گذاری خود در روز پنج شنبه افزایش دهد. کره جنوبی از نوامبر 2018 نرخ بهره را در کشور افزایش نداده است.

اکثر بانک‌های مرکزی که امسال نرخ بهره را بالا بردند، اقتصادهای نو ظهور مانند سریلانکا بودند که نگران فرار سرمایه و تورم واردات بودند. انتظار می‌رود نیوزیلند هم هفته آینده نرخ بهره را افزایش دهد.

.

.

1400/6/4

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها