افزایش ظرفیت شبکه اتریوم

افزایش ظرفیت شبکه اتریوم

افزایش ظرفیت شبکه اتریوم

پس از ارتقاء لندن ، ظرفیت شبکه اتریوم 9 درصد افزایش می یابد.

 

از زمان ارتقاء شبکه اتریوم در اوایل ماه جاری، متوسط ​​مصرف گاز”اتر سکن” روزانه حدود 9 درصد یعنی از حدود 92 میلیارد به کمی بیش از 100 میلیارد افزایش یافته است و دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. این حرکت همان بالا و پایین های مصرف گاز نیست، بلکه متوسط مصرف روزانه است.

ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم سه دلیل برای افزایش ظرفیت اتریوم بیان کرده است

اول این که ارتقاء لندن عصر یخبندان اتریوم را که به تازگی آغاز شده بود به تاخیر انداخت  این معنا که میانگین زمان بلوک‌ها به سطح طبیعی طولانی مدت خود یعنی حدود 13.1 ثانیه کاهش یافته است. اگر به سطح دشواری و پیچیدگی الگوریتم‌ها استخراج اشاره کنیم، با سخت شدن محاسبات، زمان بلوک بیشتر از حد معمول و با پاداش کمتری برای کارگزان استخراج می‌شود.

دلیل دوم افزایش این است که فضای بلوک بلا استفاده قبل از لندن حداکثر 15 میلیون گاز مصرفی بود پس از ارتقا این رقم به یک هدف تبدیل شده نه حداکثر.

و دلیل سوم این است که فرمول EIP-1559 برای سوزانئن هزینه پایه کاملا مناسب نیست. رابطه پیچیده‌ای بین ابزارهای حسابی و هندسی برای محاسبه اندازه بلوک و هزینه وجود دارد. بلوک‌های متوسط ​​در حال حاضر کمی بیشتر (بیش از 50)) بلوک نسبت به قبل از ارتقاء داشته اند که باعث افزایش اندک ظرفیت می شود. ویتالیک می‌گوید: کاربران اتریوم می توانند از افزایش ناخواسته 6 درصدی ظرفیت لندن خوشحال شوند.

 

1400/5/26

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در print
Print
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 15 دقیقه است

    0
    افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
    ()
    x