افزایش ظرفیت شبکه اتریوم

افزایش ظرفیت شبکه اتریوم

افزایش ظرفیت شبکه اتریوم

پس از ارتقاء لندن ، ظرفیت شبکه اتریوم 9 درصد افزایش می یابد.

 

از زمان ارتقاء شبکه اتریوم در اوایل ماه جاری، متوسط ​​مصرف گاز”اتر سکن” روزانه حدود 9 درصد یعنی از حدود 92 میلیارد به کمی بیش از 100 میلیارد افزایش یافته است و دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. این حرکت همان بالا و پایین های مصرف گاز نیست، بلکه متوسط مصرف روزانه است.

ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم سه دلیل برای افزایش ظرفیت اتریوم بیان کرده است

اول این که ارتقاء لندن عصر یخبندان اتریوم را که به تازگی آغاز شده بود به تاخیر انداخت  این معنا که میانگین زمان بلوک‌ها به سطح طبیعی طولانی مدت خود یعنی حدود 13.1 ثانیه کاهش یافته است. اگر به سطح دشواری و پیچیدگی الگوریتم‌ها استخراج اشاره کنیم، با سخت شدن محاسبات، زمان بلوک بیشتر از حد معمول و با پاداش کمتری برای کارگزان استخراج می‌شود.

دلیل دوم افزایش این است که فضای بلوک بلا استفاده قبل از لندن حداکثر 15 میلیون گاز مصرفی بود پس از ارتقا این رقم به یک هدف تبدیل شده نه حداکثر.

و دلیل سوم این است که فرمول EIP-1559 برای سوزانئن هزینه پایه کاملا مناسب نیست. رابطه پیچیده‌ای بین ابزارهای حسابی و هندسی برای محاسبه اندازه بلوک و هزینه وجود دارد. بلوک‌های متوسط ​​در حال حاضر کمی بیشتر (بیش از 50)) بلوک نسبت به قبل از ارتقاء داشته اند که باعث افزایش اندک ظرفیت می شود. ویتالیک می‌گوید: کاربران اتریوم می توانند از افزایش ناخواسته 6 درصدی ظرفیت لندن خوشحال شوند.

 

1400/5/26

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.