افزایش تراکنش های بیت کوین به 10 میلیون

حجم تراکنش های بیت کوین به 10 میلیون رسید، آیا این افزایش برای بازار مضر است؟

 

اکثریت تراکنش های بزرگ بیت کوین مربوط به تراکنش های سرمایه گذاران نهادی است. اما افزایش تراکنش ها در شبکه ممکن است نشانه خوبی برای تریدرها و سرمایه گذاران بلند مدت نباشد.

یکی از نشانه های اصلی ساختار یک بازار رمزنگاری پایدار، ورود کم وجوه به صرافی ها است. معمولاً افزایش قابل توجه حجم معاملات در شبکه با افزایش حجم ورود وجوه به صرافی ها همراه است. اما با توجه به تجزیه و تحلیل داده های درون زنجیره ای مختلف، هم ذخایر ارزی و هم ورودی ها یا روند نزولی دارد یا اصلا تغییر نکرده‌اند. با توجه به افزایش حجم تراکنش ها، این نمیتواند نشانه خوبی باشد.

از آنجا که این تراکنش های بزرگ در صرافی های متمرکز یا غیر متمرکز صورت نگرفته‌اند، وجوه به احتمال زیاد بین کیف پول ها جابجا می شوند یا در معاملات فرابورس استفاده میشوند. اکثر سرمایه گذاران نهادی با حجم زیادی از سرمایه کار میکنند که نمی توان و نباید بلافاصله از طریق صرافی ها تأمین شوند.

دامپ 15٪ اخیر BTC که در 7 سپتامبر رخ داد نیز با افزایش فعالیت های معاملاتی و از همه مهمتر تغییر عمده در تعداد کوین های موجود در والت های نهنگ ها، همراه شد. میلیونرهای BTC تنها در سه روز حدود 70،000 کوین فروختند. اما پس از افت قیمت، آنها به سرعت با اختلاف 10 درصدی حدود 60،000 واحد بیت کوین را خریداری کردند.

 

1400/6/26

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.