اعمال فشار قانونی چین

اعمال فشار قانونی چین

اعمال فشار قانونی چین

بانک مرکزی چین می گوید همچنان فشار قانونی بر ارزهای رمزنگاری شده را حفظ خواهد کرد.

https://finbold.com/chinas-central-bank-says-it-will-keep-regulatory-pressure-on-cryptocurrencies/

بانک مرکزی چین (PBOC)  اعلام کرده است که به اعمال فشارهای نظارتی شدید بر بازار ارزهای رمزنگاری شده ادامه خواهد داد. این بیانیه ماه ها پس از آن که کشور تصمیم گرفت تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال را محدود کند، صورت گرفت.

در بیانیه ای که روز شنبه منتشر شد  اعلام کرد که بر رعایت مقررات بر بسترهای مالی نیز نظارت خواهد کرد و برای جلوگیری از خطرات مالی عمده و کاهش تعداد موسسات مالی پر خطر در استان‌های کلیدی اقداماتی انجام می‌دهد.

چین از سال 2017 با وجود افزایش محبوبیت و قیمت بیت‌کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده، شدیدترین سرکوب‌ها را برای معامله و استخراج رزهای رمزنگاری اعمال نموده است و در حال اخراج ماینرهای بیت کوین است،

زیرا مقامات دولتی نگران فعالیت‌های کلاهبرداری وابسته به ارزهای دیجیتال مانند پولشویی هستند.

همچنین برخی نگرانی های مربوط به آب و هوا نیز به وجود آمده زیرا افزایش تقاضا برای زغال سنگ، باعث افزایش مصرف برق مزارع شده است.

چین بازار ارزهای دیجیتالی را تحت فشار قرار می‌دهد تا پول دیجیتالی خود یعنی یوان دیجیتالی را وارد بازار کند.

آزمایش این ارز دیجیتال از سال 2020 با چهار شهر چینی شروع شد، از آن زمان تاکنون “PBOC” برنامه را به خرده فروشان داخلی و خارجی، بانک‌های اصلی و برنامه های دیجیتال هنگ کنک گسترش داده است.

در اوایل سال آینده شرکت‌کنندگان المپیک 2022 پکن، می‌توانند هزینه خدمات خود را با ارز دیجیتالی یوآن به صورت آزمایشی پرداخت کنند.

1400/05/09

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها