اعتقاد وزیر دارایی کره جنوبی به مالیات 20 درصدی رمزنگاری

اعتقاد وزیر دارایی کره جنوبی به مالیات 20 درصدی رمزنگاری

اعتقاد وزیر دارایی کره جنوبی به مالیات 20 درصدی رمزنگاری

وزیر دارایی کره جنوبی همچنان به مالیات 20 درصدی رمزنگاری در سال 2022 اعتقاد دارد.

 

در حال حاضر مالیات بر سود دارایی های مجازی ممکن است داغ ترین موضوع در کره جنوبی باشد، کشوری که از نظر بازار ارزهای دیجیتال، سومین بازار بزرگ جهان از نظر ارزش بازار را دارد. برنامه این کشور برای مالیات 20 درصدی بر درآمد حاصل از معاملات ارزهای دیجیتال از سال آینده خشم بسیاری از سرمایه گذاران را برانگیخت و باعث شد قانونگذاران و حتی یک نامزد ریاست جمهوری برای تاخیر در قانون مالیات تلاش کنند. در تمام این مدت، وزیر دارایی کره جنوبی بر برنامه اولیه خود ایستادگی مرده است.

در ژانویه سال جاری، وزارت اقتصاد و دارایی کره جنوبی اصلاحیه قانون مالیات بر درآمد را اعلام کرد که با واکنش شدید سرمایه‌گذاران دارایی مجازی مواجه شد. قانون اصلاح شده تصریح می کند که خدمات مالیاتی ملی 20 درصد از سود معاملات ارزهای دیجیتال بیش از 2.5 میلیون وون کره یا حدود 2.120 دلار آمریکا خواهد بود. سرمایه گذاران رمزنگاری از بسیاری از جنبه های طرح مالیاتی جدید و برنامه اعلام شده انتقاد کردند.

برخلاف تحرکاتی از دو حزب دموکراتیک قانون‌گذار و حزب محافظه‌کار برای به تاخیرانداختن مالیات 20درصدی بر درآمد دارایی مجازی، وزیر اقتصاد کره همچنان نظر به آغاز برنامه اخذ مالیات در ژانویه2022 دارد.

 

forkast

1400/8/20

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.