اعتراضات گسترده ضد بیت کوین در خیابان های السالوادور

اعتراضات گسترده ضد بیت کوین در خیابان های السالوادور

اعتراضات گسترده ضد بیت کوین در خیابان های السالوادور

اعتراضات گسترده ضد بیت کوین خیابان های السالوادور را پر کرده است.

 

با نزدیک شدن به روز پذیرش بیت کوین به عنوان وجه قانونی، اوضاع سیاسی در السالوادور بدتر می‌شود. در 7 سپتامبر قانون پذیرش پرداخت بیت کوین اجباری می‌شود، بر اساس این قانون همه عوامل باید بیت کوین را مانند دلار به عنوان وسیله مبادله قبول کنند.

Bukele وعده داد که این اقدام به نفع مردم است و نزدیک به 400 میلیون دلار در کمیسیون حواله های کشور صرفه جویی می‌شود. اما به نظر می‌رسد مردم السالوادور با این قانون موافق نیستند.

به گزارش یورونیوز و رویترز، صدها معترض برای اعتراض به این قانون به خیابان ها آمدند. در میان گروه های معترض سازمان دهنده، کارگران، جانبازان و مستمری بگیران حضور داشتند.

مشکل مردم ناپایداری و بی ثباتی بیت کوین است. Stanley Quinteros عضو اتحادیه کارگران دیوان عالی دادگستری به رویترز گفت پذیرش اجباری بیت کوین به مالیات السالوادور آسیب می‌زند و راهی برای تثبیت و کنترل قیمت ها وجود ندارد.

معترضان توضیح دادند که هیچ سکه ای نمی‌خواهند و در کشوری که به دلیل سیاست های اقتدار گر و غیر شفاف معروف است، بیت کوین می‌تواند فساد را بیشتر کند.

انجمن حمل و نقل بین المللی محموله السالوادور(ASTIC) در پی اعتراضات گسترد خاستار تغییر این ماده قانونی شدند و در بیانیه ای اعلام کردند که هیچ شرکت حاملی در آمریکای مرکزی که زیر نظر اقتصاد السالوادور است، بیت کوین را به عنوان پرداخت نمی‌پذیرد و اگر پاسخی به درخواستشان داده نشود، از کسانی که با بیت کوین پرداخت انجام می‌دهند 20 درصد هزینه اضافی دریافت خواهند کرد. با این وجود به نظر می‌رسد که Nayib Bukele از تصمیم خود مطمئن است و منصرف نمی‌شود.

1400/6/8

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها