استقلال انرژی در هند

استقلال انرژی در هند

هند به‌دنبال استقلال انرژی در ۲۵ سال آینده است

هند به‌دنبال کاهش وابستگی این کشور به واردات انرژی و استقلال در این حوزه طی ۲۵ سال آینده است و قصد دارد واردات انرژی را به صفر برساند.

به گزارش اقتصادبرتر به نقل از بلومبرگ، نارندرا مودی، نخست وزیر هند روز یکشنبه (۲۴ مردادماه) با تاکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و رشد اقتصادی دهلی‌نو، اعلام کرد که هند قصد دارد واردات انرژی را تا ۲۵ سال آینده به صفر برساند و برای رسیدن به این هدف قصد دارد ۱۰۰ تریلیون روپیه (یک تریلیون و ۳۵۰ میلیارد دلار) برای اصلاح زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کند. مودی قصد دارد واردات انرژی هند را تا ۲۵ سال آینده و به‌عنوان بخشی از اهداف این کشور برای جلوگیری از انتشار کربن متوقف کند.

وی در سخنرانی به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد استقلال هند گفت: برای اینکه هند به خود متکی باشد ضروری است که در زمینه انرژی مستقل شود. هند تا صدمین سال استقلال خود از نظر انرژی هم مستقل می‌شود. مودی افزود: نقشه راه خودکفایی انرژی شامل تبدیل هند به قطب جهانی هیدروژن سبز و رساندن انتشار آلاینده‌های  خطوط راه آهن این کشور به صفر است و قصد داریم تا سال ۲۰۳۰ به این اهداف برسیم.

نخست وزیر هند تصریح کرد: هند، سومین مصرف کننده انرژی و واردکننده نفت جهان، ۸۵ درصد نیازهای نفتی خود را از طریق واردات تامین می‌کند و سالانه ۱۲ تریلیون روپیه برای واردات انرژی هزینه می‌کند.

1400/05/26

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.