استفاده مایکروسافت از اتریوم برای مقابله با تکثیر غیرقانونی محصولات خود

استفاده مایکروسافت از اتریوم برای مقابله با تکثیر غیرقانونی محصولات خود

استفاده مایکروسافت از اتریوم برای مقابله با تکثیر غیرقانونی محصولات خود

مایکروسافت از اتریوم برای مقابله با تکثیر غیرقانونی محصولات خود استفاده می‌کند

 

مایکروسافت، غول حوزه فناوری جهان، سیستمی را بر بستر بلاک چین اتریوم پیاده‌سازی کرده است تا بتواند با تکثیر و توزیع غیرقانونی محصولات خود مقابله کند.

به گزارش کوین تلگراف، سیستم‌عامل ویندوز و مجموعه آفیس همواره جزو نرم‌افزارهایی هستند که بیشترین موارد تکثیر و توزیع غیرقانونی را دارند. بنابراین تعجبی ندارد که مایکروسافت، تولید‌کننده هر دوی این محصولات، سخت تلاش می‌کند تا از تکثیر غیرقانونی نرم‌افزارهای خود جلوگیری کند.

دپارتمان تحقیقاتی مایکروسافت اخیراً با همکاری محققانی از مجموعه علی بابا (Alibaba) و دانشگاه کارنگی ملون (Carnegie Mellon)، گزارشی را منتشر کرده است که در آن یک سیستم تشویقی مبتنی بر بلاک چین را برای تقویت کمپین‌های مبارزه با تکثیر غیرقانونی محصولات خود مورد بررسی قرار داده است.

این گزارش تحقیقاتی با عنوان «آرگوس: سیستم تشویقی کاملاً شفاف برای کمپین‌های مبارزه با تکثیر محصولات» ، نشان می‌دهد که سیستم جدید مایکروسافت با تکیه بر ویژگی شفافیت فناوری بلاک چین طراحی شده است. سیستم آرگوس (Argus) که بر بستر شبکه اتریوم ساخته شده، قصد دارد یک سازوکار تشویقی ارائه کند که نیازی به اعتمادسازی ندارد و در عین حال از داده‌های مربوط به جمعیت آزاد و ناشناسی که موارد تکثیر غیرقانونی را گزارش می‌دهند محافظت کند.

در بخشی از متن این تحقیق آمده است:

ما این را به‌عنوان یک مشکل در سیستم توزیع‌شده می‌بینیم. در پیاده‌سازی [این سیستم] از موانع اجتناب‌ناپذیری عبور کردیم تا بتوانیم ضمن حفظ شفافیت کامل از امنیت آن مطمئن شویم.

 

مایکروسافت

 اتریوم

گزارش

بلاک چین

1400/5/25

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها