استخراج یک بیت کوین

مدت زمان استخراج یک بیت کوین

 

بیت کوین (BTC) از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) به عنوان اساس امنیت خود استفاده میکند. این بدان معناست که یک شبکه تلاش می­کنند بلوک­ها را کشف کنند و به ازای آن پاداشی دریافت می­کنند.

شاید تعجب کنید که فرایند کشف بیت کوین نهایتاً 10 دقیقه طول می­کشد و پاداش ماینری که بلوک جدید را کشف کرده، معادل 6.25 بیت کوین است؛ اما مهم است بدانیم که کل شبکه ماینرهای بیت کوین بر سر کشف بلوک جدید رقابت می­کنند. این یعنی در نهایت فقط یک ماینر بلوک را با موفقیت کشف میکند و از آنجا که احتمالاً هزاران ماینر همزمان در حال تلاش هستند، شانس کشف یک بلوک برای یک فرد تنها بسیار کم است. هرچه تعداد ماینرهای بیشتری در شبکه وجود داشته باشد، سختی فرآیند ماینینگ بیشتر خواهد بود. در نتیجه هر بلوک برای آنکه حل شود به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز دارد.

به همین دلیل اکثریت قریب به اتفاق ماینرهای بیت کوین در قالب یک استخر استخراج (ماینینگ پول) با هم کار می­کنند. این افراد نرخ هش خود با هم ترکیب می­کنند تا شانس بیشتری برای کشف بلوک جدید داشته باشند و مدت زمان استخراج یک بیت کوین برای آنان کوتاه­تر باشد.

در نهایت صرف نظر از اینکه کدام ماینر در استخر بلوک را کشف کرده، پاداش به طور مساوی بین همه ماینرهای استخر توزیع می­شود. یعنی ماینری که 1% از نرخ هش استخر را تامین می­کند، 1% از پاداش بلوک را دریافت خواهد کرد.

1400/6/30

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.