استخراج “بیت کوین” سرمایه‌گذاری‌ سازمانی

استخراج "بیت کوین" سرمایه‌گذاری‌ سازمانی

استخراج “بیت کوین” سرمایه‌گذاری‌ سازمانی

سرمایه گذاری در مشاغل استخراج بیت کوین هم نشانه پذیرش سازمان‌ هاست.

صندوق بازنشستگی نیوجرسی در سه ماهه گذشته در دو غول استخراج بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد. این یک گام بزرگ برای سرمایه‌گذاری‌های نهادی است، تا زمانی که دولت آمریکا “Bitcoin ETF” را تصویب کند، ماینرها هدف مطمئن تری را دنبال می‌کنند.

صندوق اسناد افشا شده، اطلاع داد سرمایه صندوق بازنشستگی که تحت مدیریت دولتی بوده، 3.66 میلیون دلار در بلاک‌چین و 3.39 میلیون دلار در هولدینگ دیجیتال سرمایه‌گاری شده و این صندوق فقط 30 میلیون دلار برای کارمندان آمریکا دارد. هدف صندوق مشخص است، آن‌ها میخواهند پول خود را در جای امن سرمایه گذاری کنند، با این حال بر اساس چه منطقی آنها دارایی خود را نگه نمی‌دارند؟ خیلی از سرمایه‌گذاران سازمانی روی ماینرهای بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند، زیرا می‌خواهند در اطراف بیت کوین قرار داشته باشند و به دلایل مالیاتی و حسابداری ترجیح می‌دهند اوراق بهادار نگه دارند.

آیا بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری سازمانی امکان پذیر است؟

بیت کوین رو به رشد است و در حال بلوغ است، سه سال پیش در مقاله ای بیان شد که بیت کوین هنوز آماده نیست و اما در حال حاضر بازار سوداگرانه است و اکثر سرمایه‌گذاران فقط به دنبال کسب سود سریع هستند، اما سرمایه‌گذاران نهادی فعلا کیف پول خود را جمع کرده و به دنبال مسیری برای بازپرداخت‌های طولانی مدت هستند و سعی در کسب اعتماد مشتریان خود می‌کنند. حالا اوضاع  عوض شده و سرمایه‌گذاران نهادی و موسسات قیمت را به سمت بالا حرکت می‌دهند و فقط در زمان لازم اجازه می‌دهند قیمت کمی کاهش یابد.

“NewsBTC” بیان می‌کند همین سرمایه‌گذاران نهادی بودند که بیت‌کوین را تا مرز قیمت 60.000 دلار بردند و متاسفانه دلایل مختلفی وجود دارد که نشان می‌دهد در کاهش قیمت هم بسیار موثر بوده‌اند و بازرگانان خرده فروش را به زمین کوبیدند.

صندوق‌های “Bitcoin ETF”چه نتیجه‌ای دارند؟

تنها چیزی که بررسی نشده، امکان وجود (ETF) برای بیت کوین در آمریکاست که بسیاری از موسسات مالی این درخواست را پذیرفته و عده ای آن را رد کرده اند. “هستر پیرس” نماینده کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در مورد اوضاع گفت:

موسسات می‌خواهند از طریق بازار تنظیم شده به ارزهای دیجیتال دسترسی پیدا کنند و بدیهی است که به دنبال یک کلاس دارایی هستند، پس همه منتظر تایید صندوق (ETF) بیت کوین هستند.

1400/05/02

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها