ارزهای دیجیتال اوراق بهادار هستند؟

ارزهای دیجیتال اوراق بهادار هستند؟

ارزهای دیجیتال اوراق بهادار هستند؟

گری گنسلر: بسیاری از ارزها می توانند اوراق بهادار باشند

 

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در جلسه استماع کمیته بانکی سنا در پاسخ به سوال یکی از سناتورها از اوراق بهادار بودن بسیاری از ارزهای دیجیتال سخن گفت.

به گزارش یوتودی، گنسلر در این جلسه اعلام کرد که تعداد کمی از رمزارزها اکنون در دسته کالا قرار می گیرند و بسیاری از آنها از جمله استیبل کوین ها می توانند به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند.

جالب است بدانید اخیراً جلسه ای میان مقامات وزارتخانه آمریکا و مدیران مالی در رابطه با استیبل کوین ها برگزار شده است و اکنون کمیسیون بورس نیز ممکن است به دنبال قانون گذاری آنها باشد.

رئیس کمیسیون بورس آمریکا در واکنش به این ادعا که وضوح نظارتی بسیار کمی در رابطه با حوزه ارزهای دیجیتال وجود دارد اعلام کرد که تغییر قوانین بر عهده گنگره آمریکاست. با این حال، وی خاطرنشان کرد که قوانین کنونی، تعریف بسیار گسترده ای را از اوراق بهادار بودن ارائه می دهد و بسیاری از ارزها را می توان با آنها مطابقت داد.

با وجود سابقه تدریس در رابطه با ارزهای دیجیتال و بلاک چین و فعالیت در این حوزه، گنسلر از ابتدای فعالیتش به عنوان ریاست کمیسیون بورس، موضعی سختگیرانه را در قبال این صنعت داشته است. با این حال، وی در این جلسه عنوان کرد که مخالف ارزهای دیجیتال نیست اما حمایت از سرمایه گذاران را در اولویت قرار داده است.

 

1400/6/25

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها