ادامه سرکوب ارزهای دیجیتال توسط ویبو در چین

تداوم سرکوب ارزهای دیجیتال در چین| ویبو مسدود کردن حساب‌های رمزارزی را از سر گرفت!

 

به گزارش کالین وو (Colin Wu)، روزنامه‌نگار حوزه رمزارزها در چین، شبکه اجتماعی ویبو که به عنوان توییتر چینی نیز شناخته می‌شود، مسدود کردن حساب اینفلوئنسرهای رمزارزی و شرکت‌های فعال در حوزه کریپتو را مجدداً آغاز کرده است.

طبق گزارش‌ها، این بار بیش از ۱۰ حساب، از جمله حساب متعلق به جاستین سان (Justin Sun)، بنیانگذار و مدیر عامل بنیاد ترون (Tron)، در این پلتفرم مسدود شده است.

در تاریخ ۹ ژوئن گزارش شد که موتورهای جستجوگر چینی، از جمله بایدو (Baidu)، نتایج جستجو برای صرافی‌های رمزارزی، مانند بایننس (Binance)، اوکی‌اکس (OKEx) و هوبی (Huobi) را مسدود می‌کنند.

این اقدام در شرایطی صورت گرفته که چین سرکوب گسترده‌ای را علیه کل صنعت کریپتو آغاز کرده است. به گفته مقامات چینی، بیت کوین و دیگر رمزارزهایی که بر اساس الگوریتم اجماع اثبات کار (Proof-of-Work) اجرا می‌شوند، به دلیل استفاده از منابع انرژی فسیلی، مشکلات زیست محیطی زیادی را ایجاد می‌کنند.

در حال حاضر، مقامات چینی قوانین نظارتی جدیدی را بر روی غول‌های فناوری و پلتفرم‌های اینترنتی مانند علی بابا (Alibaba)، تنسنت (Tencent) و غیره، اعمال می‌کنند.

شعبه شنژن بانک خلق چین در تلاش برای محدود کردن تراکنش‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال و سفته‌بازی آنلاین ارزهای خارجی، ۱۱ شرکت معاملاتی ارزهای دیجیتال را تعطیل کرده است. طبق گزارش‌ها، بانک خلق چین علاوه ‌بر پلتفرم‌های معاملاتی رمزارزها، شرکت‌های فعال در زمینه معاملات آنلاین فارکس و سهام را نیز هدف قرار داده است.

 

1400/5/30

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.