ادامه دشمنی چین با بیت کوین

ادامه دشمنی چین با بیت کوین

ادامه دشمنی بانک خلق چین با بیت کوین؛ بیت کوین بی ارزش است!

به گزارش یکی از رسانه‌های محلی چین، ین یوپینگ، معاون دفتر حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خدمات مالی در بانک خلق چین به سرمایه‌گذاران چینی نسبت به از دست رفت سرمایه‌شان هشدار داد و از آنها خواست تا از معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال دوری کنند و با افزایش آگاهی، دارایی‌های خود را از خطرات احتمالی حفظ کنند.

یوپینگ در ادامه گفت:

بار دیگر به مردم یادآوری می‌کنیم که ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین ارز قانونی نیستند و ارزش واقعی ندارند.

بانک خلق چین چندی پیش به‌تمامی بانک‌ها و مؤسسات مالی این کشور دستور داد تا ارائه خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال را به مشتریان حقیقی و حقوقی متوقف کنند و به آنها هشدار داد در صورت تخطی، مجوز آنها باطل خواهد شد.

ممنوعیت‌های اعمال‌شده از سمت دولت چین تأثیرات منفی زیادی بر صنعت ارزهای دجییتال گذاشته است و از جمله آنها می‌توان به سقوط 50 درصدی ماه مه اشاره کرد. با این حال تلاش چینی‌ها به اینجا ختم نشد.

کمی بعد، مقامات چینی تصمیم گرفتند تا ماینرها را هدف قرار دهند و با توقف استخراج بیت کوین در این کشور، ضربه بزرگی به شبکه بیت کوین زدند به‌طوری‌که برای اولین بار در ده سال گذشته، چهار بار کاهش سختی متوالی را پشت سر گذاشت.

چین زمانی حدود 60 درصد از استخراج بیت کوین را به خود اختصاص داده بود اما اکنون، تمامی ماینرهایش را به سایر کشورها رانده است

1400/6/9

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها