آینده‌ی ارزهای دیجیتال در چین

چین چه آینده‌ای برای ارزهای دیجیتال رقم خواهد زد؟

 

اولین گام دولت چین در برابر ارزهای دیجیتال

دولت چین در اولین اقدام عملی خود بر روی صنعت استخراج متمرکز شد. با این روش که بنگاه‌های غول‌پیکر در صنعت استخراج را با محدودیت قانونی که گذاشت، به صنایع متوسط و کوچک‌تر تبدل کرد. تعدادی از این بنگاه‌ها به کشورهای دیگر مهاجرت کردند. آن‌هایی که ماندند، عملاً ماینرها و استخراج‌کننده‌های متوسط و کوچک بودند. دولت چین هم دقیقاً دنبال همین موضوع بود. دولت چین قصد داشت، این بنگاه‌ها و صنایع را قابل ‌کنترل و منطبق با سیاست‌گذاری‌های خودش کند.

ایجاد محدوده خاکستری برای ارزهای دیجیتال

دولت چین در اقدام بعدی رمز ارزها را به محدوده خاکستری هدایت کرد. این اقدام خیلی مهم بود. به این دلیل که رمز ارز و تبادل رمز ارز در حال حاضر در کشور چین نه امری قانونی هست و نه امری غیرقانونی هستند. دولت چین در حال حاضر رمز ارزها را به عنوان یک دارایی دیجیتال پذیرفته. در هیچ قانون مکتوبی ارزهای دیجیتال را منع یا مجاز نکرده است. استخراج رمز ارز در چین با بنگاه‌های متوسط و کوچک ادامه پیدا خواهد کرد. به این دلیل که صنایع متوسط و کوچک هدایت‌پذیر و قابل‌کنترل هستند.

یوان دیجیتال و تصمیمات مقامات چین

در حال حاضر بزرگ‌ترین دل‌مشغولی دولت چین پیرامون ارزهای دیجیتال راه‌اندازی یوان دیجیتال به بهترین نحو ممکن است. احتمالاً مقامات چینی در آینده نزدیک و هم‌زمان با معرفی یوان دیجیتال ممنوعیت مبادلات ارزهای دیجیتال دیگر را رسماً اعلام خواهند کرد.

1400/6/13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.