آیا طلا ارزش ذخیره سازی بهتری نسبت به بیت کوین دارد؟

آیا طلا ارزش ذخیره سازی بهتری نسبت به بیت کوین دارد؟

آیا طلا ارزش ذخیره سازی بهتری نسبت به بیت کوین دارد؟

پیتر شیف برنده مناظره، آیا طلا ارزش ذخیره سازی بهتری نسبت به بیت کوین دارد؟

 

“پیتر شف” و “آنتونی اسکاراموچی” بنیانگذار و سیاستمدار سابق اسکایبریج، در مناظره ای در 25 آگوست شرکت کردند، در این مناظره “پیتر شف” طرفدار طلا بود .

قبل از آغاز بحث، با یک نظرسنجی از مخاطبان، 38 درصد طرفدار طلا، 26 درصد طرفدار بیت کوین، و 35 درصد بلاتکلیف بودند. در این مناظره “پیتر شف” توانست نظر عده ای را به سمت طلا بچرخاند و نتیجه نهایی 51 درصد طلا، 32 درصد بیت کوین و 17 درصد بلاتکلیف را به دست آورد.

اسکاراموچی نیز که طرفدار بیت کوین بود، اعتقاد داشت ارزش بیت کوین از شبکه آن به دست می‌آید و معاملات همتا به همتا بدون شخص ثالث در این شبکه امکان پذیر است، او گفت که بیت کوین به دلیل کمیاب بودن و ویژگی های دیجیتالی بر طلا برتری دارد، پس قیمت ها خیلی بالاتر خواهند رفت.

شف اظهار کرد که بیت کوین و طلا با هم قابل مقایسه نیستند، درست است  بیت کوین مانند یک سکه نشان داده می‌شود اما در مجموع یک رشته دیجیتالی است و پشتوانه ملموسی ندارد. از نظر اون بین ارزش و قیمت تفاوت وجود دارد، و ارزش طلا با استفاده از موارد استفاده آن در دنیای واقعی مشخص است.

همچنین شیف اظهار داشت در صد ها و هزاران سال آینده طلایی که امروز ذخیره کرده را می تواند با ذوب کردن در هرجایی که بخواهد استفاده کند. در انتها شیف اظهار داشت تنها در صورتی نظرش در مورد بیتکوین را تغییر می‌دهد که پشتوانه آن طلا باشد.

در طول بحث بیت کوین با عناوینی مانند ” طرح پونزی”، ” زباله بزرگ” و “شیدیایی لاله” توصیف شد و شف اعلام کرد دلیل بالا و پایین شدن قیمت بیت کوین نهنگ هایی است که بالاخره یک روز از بین می‌روند.

 

1400/6/5

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها