آیا بزودی شاهد بیت کوین ۲۰.۰۰۰ دلاری خواهیم بود؟

آیا بزودی شاهد بیت کوین ۲۰.۰۰۰ دلاری خواهیم بود؟

آیا بزودی شاهد بیت کوین ۲۰.۰۰۰ دلاری خواهیم بود؟

در طول روزهای گذشته ظاهرا بیت کوین نمایش پر قدرتی را از خود به نمایش گذاشت در ابتدا شاهد پامپ قیمت بودیم که در اثر خبر پذیرش  بیت کوین از طرف شرکت آمازون روی داد .

اما بعد شرکت آمازون این خبر را تکذیب کرد و اعلام کرد این موضوع هنوز در دست بررسی است پس از ریزش قیمت که در اثر تکذیب شرکت آمازون روی داد امروز قیمت توانست بار دیگر به سطوح قبلی خود دست پیدا کند اما از نظر من دلایلی وجود دارد که باعث می‌شود من هنوز به شروع یک بازار گاو نر خوش بین نباشم هر چند که اعتقاد دارم در هفته ها یا ماه های آینده شاهد آن خواهیم بود.

قبل از آنکه به تحلیل بازار بپردازیم لازم است توصیه های قبلی خودم را که در زمانی که قیمت در محدوه بین ۲۸۰۰۰ دلار الی ۳۲۰۰۰ دلار قرار داشت به خاطر بیاورم در آن زمان در ویدئوهایی که در یوتیوب قرار دادم مکرر تاکید داشتم  که همین حوالی محدوده های ورود به بازار است و سقف و کف بازار هیچگاه قابل پیش بینی نیست اما محدوده های ورود و خروج از بازار معمولا قابل تشخیص می باشند آنچه که آن روز می گفتم به این دلیل بود که بنا به تجربه از این موضوع آگاه هستم که بازار رمز ارزها بطور کلی یک بازار غیر قابل پیش بینی است و در یک روز ممکن است شرایط بطور کلی تغییر پیدا کند که شاید مصداق عملی آنچه را که گفتم بتوانید هم اکنون مشاهده کنید.

اما اجازه بدهید که به چارت برگردیم

در روزهای نخستی که بازار نزدیک به ۵۰٪ از ارزش خود را از دست داد ظن من بر این بود که ما وارد یک اصلاح طولانی مدت در بازار شده ایم و آنچه پس از این شاهد خواهیم بود یک اصلاح زمانی دست کم یکساله خواهد بود که قیمت بصورت یک الگوی QM و یا در شکل یک مثلث بین سقف و کف های قبلی نوسان خواهد کرد.

چیزی شبیه به آنچه که در تصویر می بینید:

 

آیا بزودی شاهد بیت کوین ۲۰.۰۰۰ دلاری خواهیم بود؟

 

اما مشکل از آنجا آغاز شد که زمان فاز تحکیم قیمت بیش از اندازه به درازا انجامید .

معمولا اگر قیمت قرار باشد که در داخل یک مثلث حرکت کند و یا تشکیل یک الگوی QM را بدهد در چنین مدت زمان طولانی در یک محدوده رنج در کف نوسان نخواهد کرد بنابراین این فرضیه من در مورد ادامه روند قیمت متزلزل شد با افزایش شارپی قیمت طی روزهای گذشته نظریه دیگری در ذهن من شکل گرفت مبنی بر اینکه هنوز فاز ریزش تمام نشده و از محدوه فعلی اصلاح دوم و ورود به کانال ۲۰.۰۰۰ دلاری صورت خواهد پذیرفت و رشد کنونی قیمت نیز تنها یک دورخیز برای شروع این ریزش است

 

آیا بزودی شاهد بیت کوین ۲۰.۰۰۰ دلاری خواهیم بود؟

و ورود قیمت به محدوده ای که با کادر آبی رنگ در پایین چارت شکل گرفته است صورت خواهد پذیرفت در این صورت قیمت در بازه زمانی کوتاه تری وارد flag دوم شده و اصلاح بازار پایان می یابد تنها چیزی که می‌تواند این تحلیل را ابطال کند این است که قیمت در محدوه ای بالاتر از کادر مستطیل زرد رنگ تثبیت دهد یعنی صعود قیمت به محدوه ای در حدود ۴۴۰۰۰ دلار که البته این فرضیه از نظر من فرضیه ای غیر محتمل است اما استراتژی کنونی ما در بازار چه می‌تواند باشد در اینجا آنچه که از نظر من برای معامله گری شما می‌تواند مفید باشد خدمتتان عرض میکنم.

نخست آنکه اگر شما در محدوه هایی که قبلا برای خرید خدمتتان عرض کرده بودم یعنی محدوه بین ۲۸۰۰۰ دلار الی ۳۲۰۰۰ دلار وارد بازار شده اید و دیدگاه کوتاه مدت به معاملات خود دارید بعنوان مثال یک الی دو ماه اکنون زمان خروج از بازار و سیو سود است شما می توانید اکنون سود خود را از بازار بگیرید و در کمین وقوع فرصت مناسبی برای معامله بعدی باشید.

حالت دوم

در حالت دوم اگر شما در محدوده ذکر شده وارد بازار شده اید و دیدگاهی بلند مدت دارید بعنوان مثال بالای ۶ ماه از نظر من بهتر است آنچه را که خریده اید حفظ کنید برای فروش در تارگت های بالاتر و در صورت ریزش بازار از فرصت پیش آمده برای افزودن به حجم خرید خود استفاده کنید.

اما اگر هنوز وارد بازار نشده اید نظر کلی من بر این است که بازار وارد کانال ۲۰.۰۰۰ دلار خواهد شد بنابراین بهتر آن است که برای خرید صبر کنید زیرا هنوز امید اندکی برای تثبیت قیمت بالای ۴۰.۰۰۰ دلار وجود دارد.

لازم است این نکته را خدمتتان عرض کنم هیچ بازاری تا ابد صعودی و یا نزولی نخواهد بود بازار هموار مملو از فرصت های مناسب برای ورود است اصطلاح عامیانه و یا شاید بهتر بگویم حماقت باری در میان معامله گران آماتور وجود دارد مبنی بر جا ماندن از خرید و بازار زمانی معامله گران ناراحت از این بودند که چرا بر روی قیمت ۶۰.۰۰۰ دلاری بیت کوین از بازار جا مانده اند اما به فاصله کوتاهی قیمت به ۳۰.۰۰۰ دلار رسید و اکنون ظن ریزش قیمت تا ۲۰.۰۰۰ دلار وجود دارد.

پس از نظر من اگر وارد بازار نشده اید همچنان این نقطه برای ورود بسیار پر ریسک است و بهتر است منتظر نقاط کم ریسک باشیم

نقطه کم ریسک اول در صورت ریزش بازار به کانال ۲۰.۰۰۰ دلار ایجاد خواهد شد که ما احتمال بسیار بیشتری برای آن قائل هستیم و نقطه کم ریسک دوم در صورتی که قیمت به بالای ۴۴۰۰۰ دلار برود و سپس در پولبک ایجاد خواهد شد.

برای یک معامله گر حرفه ای اهمیتی ندارد که در چه قیمتی وارد بازار شود آنچه اهمیت دارد یک ورود کم ریسک به بازار است.

ایده ها و تحلیل های من الزاما محقق نخواهند شد لطفا چنانچه قصد انجام معامله را دارید بنا به صلاحدید خود و با مدیریت ریسک و سرمایه اقدام نمایید.

کامران انصاری

تحلیلگر، معامله گر و مدرس بازار های مالی

۱۴۰۰/۰۵/06

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.