آغاز بورس اوراق بهادار بیت کوین در ایالات متحده

آغاز بورس اوراق بهادار بیت کوین در ایالات متحده

آغاز بورس اوراق بهادار بیت کوین در ایالات متحده

اولین بورس اوراق بهادار بیت کوین ، برای اولین بار در سه شنبه در ایالات متحده ، آغاز می شود.

 

اولین ETF بیت کوین که متعلق به شرکت ProShares است، قرار است از روز سه شنبه در بورس نیویورک (NYSE)  آغاز شود. ETF بیت کوین که قیمت بازارهای آتی بیت کوین را دنبال می کند، اولین مورد در نوع خود است که پس از سال‌ها مورد تایید کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC)  قرار گرفت.

گری جنسلر رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، قبلاً اشاره کرده بود که یک ETF مبتنی بر بازار آتی بیت کوین، نسبت به مواردی که مستقیماً بیت کوین را نگه می دارند شانس بیشتری برای جلب توجه نظارتی دارد. پس از این بیانیه چندین مدیر دارایی از جمله VanEck ، ProShare ، Widom Tree و چند نفر دیگر برای تشکیل پرونده ETF بیت کوین پا پیش گذاشتند.

تصویب اولین ETF بیت کوین در ایالات متحده، دروازه های انطباق را باز می کند و سرمایه گذاران را بر سرمایه گذاری ایمن در دارایی های دیجیتال متمرکز می کند. اگرچه اروپا و آمریکای شمالی قبلاً نوعی ETF های رمزنگاری را تأیید کرده اند، اما بسیاری معتقدند تصویب ایالات متحده، آینده دارایی های دیجیتال را تغییر می دهد، زیرا بازار ETF حداقل 7 برابر بزرگتر است.

در حالی که تأیید اولین ETF بیت کوین  بسیاری را خوشحال می کند، بسیاری از طرفداران بیت کوین هم معتقدند که SEC آگاهانه این Future ETF را تایید کرده است تا به آن‌ها قدرت بیشتری برای کنترل بازار بدهد.

 

coingape

1400/7/26

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها