آغاز استخراج رمزارزها در ایران

آغاز استخراج رمزارزها در ایران

آغاز استخراج رمزارزها در ایران

استخراج رسمی رمزارزها در ایران آغاز می‌شود!

سخنگوی صنعت برق کشور گفت:

مراکز مجاز استخراج رمزارز از ابتدای مهر ماه می‌توانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

مصطفی رجبی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار گروه اقتصادی صدا و سیما گفت که مراکز استخراج رمزارز 300 مگاوات انشعاب مجاز دریافت کرده‌اند و می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

وی همچنین گفت:

مراکز مجاز استخراج رمزارز از خردادماه به دلیل افزایش مصرف برق از مدار تولید خارج شدند که با پایان زمان اوج مصرف تابستان از ابتدای مهرماه تامین برقشان مجدد شروع خواهد شد.

او گفت تا کنون 218 هزار دستگاه استخراج رمزارز که به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کردند در کشور کشف شده است. مصرف برق این تعداد دستگاه استخراج معادل یک نیروگاه هزارمگاواتی است.

او گفت البته با وجود پایان زمان اوج مصرف تابستان، هنوز مصرف برق در کشور بالاست که این نشان‌دهنده فعالیت مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز است.

سخنگوی صنعت برق گفت:

همه مراکز استخراج رمزارز باید برای انجام فعالیت مجوز بگیرند، این مراکز می‌توانند نیروگاه‌های برق تجدیدپذیر احداث کنند و برق مورد نیاز خود را از آن طریق تامین کنند.

رجبی اضافه کرد که تعرفه برق مراکز مجاز استخراج با قیمت برق صادراتی محاسبه می‌شود و مراکزی که به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند در صورتی که برای گرفتن مجوز اقدام نکنند، دستگاه‌های آنها جمع‌آوری می‌شود و به مراکز قضایی معرفی می‌شوند.

 

1400/7/1

اشتراک گذاری

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Print
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها